ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Професор медицини з Канади провів у Львові дводенний майстер-клас

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Жовтня 2019, 20:18 2

У Львові у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону відбувся брифінг, під час якого начальник Центру полковник медичної служби Іван Гайда та провідний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан розповіли про дводенну місію професора Університету Західного Онтаріо, лікаря інтервенційної радіології Центру медичного здоров’я святого Джозефа у місті Лондон канадського штату Онтаріо Романа Козака.

— У нашому Центрі два дні працює наш канадський колега Роман Козак. Він має українське походження, його батьки уродженці Галичини. Роман поділився досвідом з українськими військовими лікарями у проведенні мінімальних інвазійних оперативних утручань з допомогою спеціальних ультразвукових і рентгенівських апаратів, — розповів полковник медичної служби Іван Гайда.

Канадський лікар має бажання допомогти українським колегам у розвитку інтервенційної радіології в Україні, зокрема у військовій медицині.

— Ми лікуємо інвазійними способами, які серйозно розвинулися за останні 10–15 років у Європі й Північній Америці. Хочу допомогти опанувати нові способи лікування пацієнтів від будь-яких хвороб, — сказав професор Роман Козак.

Він зазначив, що важко порівняти канадську медицину з українською. Втім в Україні Роман побачив хороших фахівців, які знають свою роботу, вміють виконувати процедури. А найголовніше — прагнуть допомогти пацієнтові.

— Українська медицина має добру систему та фахівців, — наголосив пан Козак.

Канадський лікар також коротко пояснив, що таке інтервенційна радіологія.

— Ми робимо маленькі отвори для проникнення до органів людини. Вводимо спеціальний інструмент, який просувається судинами до проблемного місця. Все робиться з допомогою ультразвукових і рентгенівських приладів. Такий підхід зменшує післяопераційний період пацієнта та сприяє скорішому одужанню, — наголосив професор-канадієць.

Полковник медичної служби Іван Гайда подякував Романові Козаку за візит, підтримку України й майстер-класи для наших військових лікарів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram