ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ми пам’ятаємо про тебе, брате…

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Жовтня 2019, 19:38 3

У 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді започатковано нову традицію – у день загибелі військовослужбовця, до меморіалу, розташованого на дорозі перед фасадом однієї зі споруд частини у Коломиї, що на Івано-Франківщині, виходитиме почесна варта. Лунатиме меморіальний дзвін та постріли вгору з автоматів Калашникова. Диктор зачитуватиме прізвище, військове звання, посаду та дату загибелі героя. Це дійство відбуватиметься незалежно від того, де перебуває основна частина бригади: в пункті постійної дислокації, чи виконує бойові завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил.

– Так, ця традиція чимось схожа на ту, яку проводять у Залі пам’яті  на  території Міністерства оборони України, – каже командир бригади Герой України полковник Василь Зубанич. – Але для бригад вона нова. Вважаю, що так ми започаткуємо нові традиції наших Збройних Сил, що ґрунтуються на реальному бойовому військовому братерстві, спадковості і пам’яті про полеглих побратимів.

Нагадаємо: 10-та окрема гірсько-штурмова бригада – одна з наймолодших у ЗСУ. Сформована 1 жовтня 2015 року. Від початку свого бойового шляху гірські піхотинці потрапили в епіцентр війни. Їм дісталась важка робота – обороняти українську землю від зазіхань російських окупантів у районі населених пунктів: Мар’їнка та Красногорівка на Донеччині, Попасна, Золоте, Гірське, Новотошківське, Кримське, Трьохізбенка на Луганщині. За час виконання завдань її підрозділи повернули під повний контроль української влади два населені пункти – Новоолександрівку і Катеринівку. За час участі в боях від російської зброї загинули 29 військовослужбовців бригади. Кілька днів тому поруч із розташуванням частини в місті Коломия відкрито меморіальний комплекс «У кожного покоління своя війна». Власне, біля цього комплексу і розміщений поминальний дзвін зі стилізованою фігурою українського солдата.

Через російську агресію наше військо має розуміння того, що чим швидше ми повністю відмовимось від спадкових радянських церемоній, придуманих і нав’язаних нам комуністичним режимом, тим швидше  отримаємо своє справді українське військо незалежної держави.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: