ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«У кожного покоління своя війна»

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Жовтня 2019, 11:43 3

Саме таку назву отримав меморіальний комплекс, який відкрили воїни 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади у День захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці у прикарпатському місті Коломия, що на Івано-Франківщині.

На великій скельній брилі стоять вилиті у бронзі три постаті солдатів. Один із них вдягнутий у однострій Другої світової війни, інший у «афганку», а між ними, немов з’єднуючі покоління, – солдат Збройних Сил України. Зліва і справа від цієї композиції розміщені стели, на яких увічнено прізвища 29 загиблих бійців бригади. І вінчає все це металевий хрест із соколом, що зображений у вигляді тризуба.

– Так сталось, що кожне покоління українських чоловіків має свою війну, – розповів командир бригади Герой України полковник Василь Зубанич. – Зраді і злочинам російських окупантів немає меж. І через це наше покоління має свою війну. Все це красномовно увічнено в нашому меморіальному комплексі.

Потрібно зауважити, що на збір коштів (1 мільйон 700 тисяч гривень) було витрачено приблизно рік. До благодійного фонду, який створив актив бригади, долучились люди зі всієї України. Власне тоді й виникла ідея прирівняти трьох героїв-українців до однієї боротьби за державу. Адже не таємниця, що і у часи Другої світової війни, і під час афганської авантюри тодішнього керівництва СРСР, багато загинуло саме українців.

– Ми сподіваємось, що прийдешні покоління наших громадян назавжди запам’ятають ті історичні уроки, які дала нам Росія, і зроблять з цього досвіду свій правильний висновок, – підсумував полковник Василь Зубанич.

Привітали українських воїнів із цією визначною подією і американські брати по зброї, які в цей день стояли в одному строю з нашими солдатами.

– Ми горді тим, що всього кілька тижнів тому наші солдати разом із бійцями цієї бригади показали високий клас військової майстерності під час проведення міжнародних навчань «Репід Трайдент – 2019», – зазначив у своїй промові військовослужбовець Збройних сил США сержант-майор Фуллер. – Саме тоді українські й американські бійці вперше в історії об’єднались у один підрозділ, який успішно виконав поставлені завдання. І сьогодні ми разом сумуємо за загиблими та віддаємо шану полеглим героям.

Також на відкритті пам’ятника були присутні керівники обласної державної адміністрації, місцевого самоврядування та духовенства.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram