У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
Під час урочистих заходів з нагоди Дня захисника України, які відбулися на місці спорудження майбутнього Меморіалу воїнам Одеси та області, вихованці Військово-морського ліцею імені віцеадмірала Володимира Безкоровайного склали клятву на вірність Батьківщині.
У заході взяли участь представники Командування Військово-Морських Сил ЗС України, керівництва міста та області, громадських об’єднань, учасники АТО/ООС у Донецькій і Луганській областях, волонтери, а також рідні та друзі ліцеїстів.
Присутні поклали квіти до місця майбутнього пам’ятника загиблим українським воїнам, а представники різних релігійних конфесій провели спільну молитву за Україну.
Вихованців Військово-морського ліцею привітав перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. Він подякував ліцеїстам за обраний життєвий шлях, батькам – за довіру до українських ВМС, а також привітав усіх присутніх із Днем захисника України.
– Кожного року ми спостерігаємо тенденцію, що більше і більше школярів прагнуть вступити до нашого ліцею. Коли ми питаємо їх, чому вони обирають цей шлях, то майже завжди отримуємо відповідь, що нині триває війна і потрібно захищати Україну. Саме з такої мотивованої молоді потім і виходять справжні офіцери та командири, – зазначив заступник начальника Військово-морського ліцею з навчальної роботи капітан 2 рангу Сергій Плехун.
Слід додати, що серед ліцеїстів є й три дівчині, які розпочали своє навчання з цього року в стінах ліцею. За словами капітана 2 рангу Сергія Плехуна, вони на одному рівні з юнаками пройшли курс молодого бійця. Дівчата витривалі та добре навчаються, ні в чому не поступаються хлопцям.
Всього клятву склали 88 ліцеїстів, 16 з яких були призначені на посади молодших командирів та отримали навчальне звання «віцестаршина 2 статті». Після завершення ритуалу учні Одеської гімназії № 7 пов’язали кожному вихованцеві Військово-морського ліцею власноруч зроблені обереги.
У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.
Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.
Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.
В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.
Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.
Молодший спеціаліст (електронна апаратура кодування та спеціального зв’язку), військовослужбовець
від 21500 до 51500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
Помічник гранатометника
від 21400 до 121400 грн
Дніпро
31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…