Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Зі святом Покрови збігається святкування Дня українського козацтва. Для козаків Богородиця Діва Марія була найбільшим значущим образом. Вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю – вважали заступницею і покровителькою. На Січі запорожці збудували церкву на її честь. До речі, саме цього дня козаки збирали Велику раду, де обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Запорожці настільки глибоко й щиро шанували образ Божої Матері й вірили в її силу, що навіть після того, як Катерина ІІ зруйнувала Запорізьку Січ, вони, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці.
Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя нашого народу. Рятуючись від постійних нападів сусідів та набігів кочовиків, чоловіки гуртувалися для захисту своїх земель. На цьому тлі виникло козацтво, утворилася Запорізька Січ, а згодом івласна держава – Гетьманщина.
У найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідного терену й оборонцем державницьких традицій України. Саме перший потужний спалах відродження нашої державності припав на Козацьку добу. На початку 17-го століття козаки наводили страху на сусідів, успішно громили турків-татарів на морі й повстали проти поляків, вимагаючи незалежності.
В Україні не знайдеться людини, яка не знала б про козаків. Козак у нашій культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї всього нашого народу.
Нині Кремль видає за «козаків» ряджених прихвостнів, крадучи українську історію. Та справжніми козаками сьогодні є мужні українські воїни, які боронять нашу державу від російського агресора на Донбасі.
Тож не скорилася ворогам Україна! Не перевелися іще козаки! Вони захищають свій ріднийкрай, як і багато століть тому.
@armyinformcomua
Національну премію України імені Бориса Патона отримали полковники медичної служби Едуард Хорошун та Сергій Шипілов за видатну наукову роботу в галузі медицини.
Президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, основним питанням якого були доповіді щодо контрактів для нашого виробництва зброї в Україні.
У Міністерстві оборони найближчим часом хочуть запустити можливості онлайн-переведення для воїнів Національної гвардії України.
У 2025 році в міжнародному Реєстрі збитків буде доступно всі 45 категорій заяв про відшкодування. Зокрема, додадуть можливість подання заяв про репарації для тих, хто зазнав шкоди життю та здоров’ю, втратив майно, автомобілі чи був змушений покинути дім через дії росії.
Лише за минулий тиждень втрати окупантів на східному фронті становили майже 9 тисяч осіб.
Воїни спецпідрозділу ГУР МО України «Кабул 9» продовжують бойову роботу на фронті та знищили ворожу техніку на Запорізькому напрямку.
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…