ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Жінки потребують специфічної постстресової терапії

Прочитаєте за: < 1 хв. 12 Жовтня 2019, 17:21 3

Напередодні свята Захисника України в камінному залі Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» презентували Програму збереження та відновлення здоров’я жінок — учасниць російсько-української війни.

Вивченням проблем стосовно фізичного і психічного здоров’я захисниць опікувались фахівці Української військово-медичної академії, інституту нейрохірургії, інституту геронтології Національної академії медичних наук та Харківського національного медичного університету. Їм вдалося сконцентрувати величезний досвід реалізації гендерної політики, наукові розробки, які є в країнах-членах НАТО.

− Програма вже працює. Нами обстежено понад 20 жінок-військовослужбовців та волонтерів, які нині отримують медичну і психологічну допомогу, − розповів один з організаторів заходу — заступник начальника Української військово-медичної академії полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.

− Особливість жінки в тім, що в стресовій ситуації вона мобілізується і стає справжнім борцем. Існує багато наукових досліджень вивчення бойових стресів, але всі вони здебільшого розраховані на чоловіків. Жінки потребують специфічної терапії. Ми вивчимо зміни, які з ними відбуваються, і допоможемо жити повноцінно, − говорить завідувачка кафедри психіатрії Харківського університету Ганна Кожина.

Аби висловити шану захисницям, на свято завітали волонтери й артисти. Лунали пісні й вірші. Панувала неймовірно дружня атмосфера: обійми, сльози радості від зустрічі тих, кого здружила війна. Усіх пригощали смачним наїдком козаків − кулешем, приготованим на польовій кухні.

Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Новини