ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Одещині понад пів тисячі військовослужбовців заселяться в нове житло

Прочитаєте за: 3 хв. 5 Жовтня 2019, 15:46 22

На військовослужбовців 28-ї ОМБр імені Лицарів Зимового Походу по поверненню до пункту постійної дислокації чекатиме приємний сюрприз – нові казарми поліпшеного типу. Першими гостями у майбутніх новоселів стали кореспонденти АрміїInform.

На сьогодні у пункті постійної дислокації військової частини завершилось будівництво перших двох казарм, проте керівництво бригади впевнено, що до повернення бійців на них чекатиме вже чотири сучасні будівлі й пів тисячі контрактників одночасно стануть щасливими новоселами.

Що ж являє собою новітня казарма поліпшеного планування? Це побудований за типовим проєктом двоповерховий гуртожиток, розрахований на 125 осіб. На бійців чекають зручні кімнати блочного типу, розраховані на 5 осіб. У кожному блоці душова і туалет, а на поверсі кухня і пральня, обладнані сучасними побутовими приладами.

– Звісно, умови в цих казармах набагато кращі, адже тут у кожного військового є свій особистий простір, душ і своя кухня, з новітніми індукційними плитами та жаровими шафами. Тобто є все необхідне для комфортного проживання, – розповідає заступник командира військової частини з тилу підполковник Валентин Сергієнко. – Також ми плануємо обладнати в підвалі, який має рівно стільки ж приміщень, як на поверсі, спортзал, а в так званій нульовій кімнаті – зону відпочинку, укомплектовану м’якими меблями та телевізором.

За словами офіцера, для контрактників бригади загалом має бути побудовано 5 казарм поліпшеного типу. І якщо 2 вже готові приймати новоселів, ще у 2-х роботи виконані на 50 відсотків і їх обіцяють здати в експлуатацію через 3-4 місяці (до повернення бригади), що ж стосується останньої казарми  – тут не обійшлося без недобросовісних забудовників. На сьогодні ТерКЕУ розірвало з ним договір і наразі тривають обов’язкові в таких випадках процедури, пов’язані з тендером, який визначить нового забудовника. Звісно, це  складний і тривалий процес, проте керівництво бригади сподівається, що вже незабаром і тут закипить робота.

Варто зазначити, що на території 28-ї ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу, крім нових казарм, також триває будівництво гуртожитків сімейного типу та капітальний ремонт й реконструкція старих казарм.

 

– Питання забезпечення житлом військовослужбовців наразі у нашій бригаді поступово вирішується. Зараз триває будівництво 2-х чотириповерхових гуртожитків, де будуть проживати військові разом зі своїми сім’ями. Це свого роду малометражні однокімнатні квартири. І це ще не все. Взагалі для офіцерів планується закладка житлового будинку, – розповідає підполковник Валентин Сергієнко.

Також він зазначив, що таких масштабних робіт в частині до цього часу не проводилося. Будівництво та капітальний ремонт будівель, які розпочалися минулого року влітку, переобладнання гуртожитків, ремонт казарм і паралельно роботи в штабі, не припиняються. Розвиток інфраструктури бойової бригади відбувається небаченими за всі роки незалежності темпами. І не менш  приємно відзначити, що проблем із фінансуванням наразі немає. ТерКЕУ обіцяє, що коштів вистачить до кінця поточного і навіть на перший триместр наступного року. Це підтверджують й забудовники.

– Перше питання, що виникає у людей, які виявляють бажання у нас служити – це питання забезпечення житлом. Для порівняння, щоб винайняти квартиру у містечку поруч із ППД, контрактнику потрібно віддати пів зарплатні. Тому, безсумнівно, якщо ми зможемо забезпечити наших військових житлом, одночасно підвищиться чисельність особового складу, – впевнений підполковник Валентин Сергієнко.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Соціальний захист