ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Іноземці цікавляться нашим досвідом ремонту техніки в бойових умовах

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Жовтня 2019, 10:24 0

Наприкінці вересня у місті Турне Королівства Бельгія відбувся Семінар кращих практик з ремонту бойових пошкоджень. У ньому взяли участь як військові, так і цивільні представники з питань логістики 10 країн: Австрії, Бельгії, Латвії, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Словаччини, США, Туреччини та України.

Ділилися здобутками в унікальному проєкті, щодо наповнення бази даних новими матеріалами про пошкодження техніки та озброєння, які отримали на полі бою, а також шляхи оптимального їхнього відновлення.

Слід відзначити, що робота над цим проектом під назвою «Розумна ініціатива» (Smart Defence) щодо створення Каталогу кращих практик ремонту бойових пошкоджень, розпочалася у 2017 році. На пропозицію Багатонаціонального логістичного координаційного центру (Multinational Logistics Coordination Center, MLCC) кураторами проєкту стали норвезькі військові фахівці з логістики. На щорічних семінарах, які проводяться у різних країнах-членах НАТО, фахівці вивчають представлені нові дані щодо передового досвіду з ремонту озброєння та військової техніки, а потім долучають їх до бази даних. Таким чином вона щороку збільшується і охоплює ширший досвід.

– Український  досвід надзвичайно цікавить іноземців, адже він – найсвіжіший і унікальний. Адже, якщо закордонні колеги різноманітні випадки бойових пошкоджень здебільшого моделюють, то українські військові їх усувають у реальному житті. І, до речі, мають неймовірні успіхи. Наприклад, ті пошкодження, які натовці у військах взагалі не ремонтують, зокрема техніку з ураженням систем керування вогнем відправляють лагодити лише у спеціалізовані установи чи завод, нашим військовим ці пошкодження вдається усувати навіть на першій лінії оборони на Донбасі. Тому, іноземним колегам цікава наша практика проведення ремонтних робіт пошкодженої техніки, особливо на передовій, – розповідає учасник семінару від України, начальник відділу повірки та регулювання радіовимірювальних приладів військової частини Командування Сил логістики ЗС України майор Тарас Постний.

Та зазначає, що під час семінару з іноземними колегами ознайомився зі структурою Каталогу та тонкощами наповнення його бази даних.

– Каталог потрібний для швидшого розуміння проблеми, шляхів її вирішеня, швидшого підбору матеріалів та засобів для ремонту, а також для глобального поняття чи взагалі можливо її розв’язати, чи ні. Тому, як саме потрібно наповнювати базу даних і як має бути оформлена інформація, тобто, що саме підлягає занесенню, а що ні – надзвичайно важливо, – розповів майор Тарас Постний.

Наступний Семінар кращих практик з ремонту бойових пошкоджень у 2020 році прийматиме Австрія.

На перспективу для Збройних Сил України подібний Каталог був би дуже корисним, тим більше, що в MLCC з поточного року працює представник від України. І можна сподіватися, що досвід країн НАТО у цьому напрямку українське військо теж буде використовувати.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook