Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Корабельно-катерна тактична група ВМС України знищила берегові цілі противника

27 Вересня 2019
Корабельно-катерна тактична група ВМС України знищила берегові цілі противника

В акваторії Чорного моря пройшла морська компонента стратегічного командно-штабного навчання «Козацька воля-2019», до якого залучили сили і засоби Військово-Морських Сил ЗС України та Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Як повідомили кореспондентові АрміяInform в управлінні бойової підготовки Командування ВМС ЗС України, сценарій навчання було побудовано таким чином, щоб він максимально об’єктивно відображав ті виклики і загрози, які стоять перед державою із захисту національних інтересів із морського напрямку.

Умовний противник здійснив акт агресії проти нашої країни. Ворожим силам і засобам удалося десантуватися на одну з ділянок морського узбережжя України. Рішення потрібно було ухвалювати миттєво. Корабельно-катерним тактичним групам Військово-Морських Сил ЗС України та Морської охорони Держприкордонслужби України було поставлено завдання здійснити перехід у заданий район, завдати вогневе враження морському десанту противника та знищити його живу силу й озброєння.

Тим часом, згідно з планом навчання, противник доволі швидко закріпився на узбережжі, зайняв бойові позиції, встановив вогневі точки та розмістив там міномети й інше озброєння. Ворог готувався далі просуватися у глибину нашої території і захоплювати нові ділянки місцевості. Щоб подавити його агресивну активність, сухопутному компоненту підрозділів ЗС України потрібно було якнайшвидше надати вогневу підтримку. Спочатку по морському десанту противника нанесли удари штурмовики тактичної авіації Повітряних Сил. Водночас з моря корабельно-катерна тактична група у складі ракетного катера «Прилуки», корабля Морської охорони «Павло Державін» і двох малих броньованих артилерійських катерів «Аккерман» і «Вишгород» завдала прицільні вогневі удари. Вогонь вівся з ютових і носових артилерійських систем. Потрібно сказати, що вперше у такому складі комплект надводних сил відпрацьовував бойові вправи стрільб по берегових цілях. Далі екіпажі «Вишгорода» та «Аккермана» поставили димову завісу, це дало нашим надводним силам можливість непомітно покинути район виконання завдань.

Крім того, перед тим, як вибути в кризовий район, група кораблів, катерів і суден забезпечення національного флоту спільно з кораблями Морської охорони відпрацювали низку корабельних бойових навчань у Чорному морі. Провели тактичне маневрування з елементами ухилення від умовних атак кораблів противника, в режимі онлайн здійснювали обмін даними з метою висвітлення повітряної, надводної і підводної обстановки в умовах активних і пасивних перешкод, відпрацювали навчання з надання допомоги аварійному кораблю.

На морському полігоні бойової підготовки екіпажі вчилися відбивати удари з повітря із застосуванням засобів протиповітряної оборони, виконали бойові вправи стрільб по морських та повітряних цілях, знищили міну, що дрейфувала на воді тощо.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: ,
Навчання та тренування