ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Протягом 64-х діб походу загін українських кораблів подолав більше 12 тисяч морських миль

Прочитаєте за: 2 хв. 18 Вересня 2019, 14:29

Сьогодні, 23 роки тому, завершився перший візит українських моряків до США. Позаду залишилися 12 000 морських миль, які подолали фрегат «Гетьман Сагайдачний» та великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський». Це був перший трансатлантичний перехід загону бойових кораблів ВМС України до військово-морської бази США Норфолк.

Американські моряки, жителі Норфолку і штату Вірджинія, українська діаспора в США протягом тижня надзвичайно тепло приймали українських моряків. Тоді на базі експедиційних сил морської піхоти США в Кемп-Леджуні рота морської піхоти ВМС України взяла участь в американо-українських навчаннях «Осінні союзники-2».

Під час походу українські моряки двічі відвідали порти Гібралтар і Понта-Дельгада (Азорські острови), взяли участь у низці навчань з кораблями ВМС США, Франції й Італії, успішно двічі перетнули океан, 5 морів і три протоки. Загалом протягом 64-х діб походу загін українських кораблів, подолавши більше 12 тисяч морських миль, успішно виконав всі поставлені завдання.

Нагадаємо, що 1996 рік взагалі став знаковим для України як морської держави. Саме тоді відбулись перші широкомасштабні навчання українського військового флоту. У них взяли участь і вийшли в море 14 бойових кораблів і суден забезпечення ВМС України – фрегат «Гетьман Сагайдачний», великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський» з десантом морської піхоти на борту, корвети «Луцьк», «Вінниця», «Чернігів» та «Хмельницький», ракетний катер «Каховка», розвідувальний корабель «Сімферополь» та судна забезпечення. Всього до навчань було залучено 2,5 тисячі військових моряків. Саме тоді Україна вперше гучно заявила про себе світу як морська держава.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook