Сьогодні перемогу визначає не лише кількість особового складу чи техніки. Вирішальними стають швидкість передачі інформації, стійкість зв’язку, захищеність даних, ефективність…
Вільне володіння іноземною мовою не лише показник освіченості. У війську на додачу це ще й потужний чинник для прийняття кадрового рішення.
Начальник управління персоналу — заступник начальника штабу Командування Повітряних Сил Олександр Лівіцький розповідає, що нині рівень співпраці України з партнерами по НАТО досить великий. Тож люди, які вільно володіють англійською, у штабах і підрозділах на вагу золота.
— Від Повітряних Сил, наприклад, кожні пів року навчання проходять близько 50-70 осіб. Також наші фахівці навчаються в США, Канаді, Великобританії, Туреччині та багатьох інших країнах, — говорить полковник Олександр Лівіцький. — Але проблему браку кадрів щодо володіння мовою паралельно намагаємося вирішувати й, так би мовити, еволюційним способом. Йдеться про курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил. Тут давно підвищили інтенсивність вивчення іноземної, і нині всіх курсанів випускают із рівнем СМР-1. Близько 10% покидають стіни вишу зі знаннями на рівні СМР-2 (функціональний).
Олександр Лівіцький додає, якщо з якихось причин військовослужбовець не має змоги навчатися на мовних курсах, але вивчає мову самостійно, він може пройти тестування на підтвердження рівня знань у науковому центрі мовного тестування Національного університету оборони імені Черняховського. Такі тестування можуть пройти і працівники Збройних Сил України.
За словами полковника Олександра Лівіцького, станом на сьогодні понад дві тисячі військовослужбовців Повітряних Сил пройшли мовні курси і мають сертифікат. І це є результатом не лише правильної організаційної роботи, а й впровадження системи стимулів для військовослужбовців, які вільно володіють англійською.
До прикладу, успішне закінчення мовних курсів в Україні дає військовослужбовцю право поїхати за кордон для поглибленого вивчення іноземної або ж вдосконалення знань та навичок за військово-обліковою спеціальністю. Крім того, знання мови є потужним чинником для прийняття кадрового рішення щодо просування по службі. Також — це можливість стати кандидатом для проходження служби на посадах національного персоналу та національних контингентів міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки.
Довідково: Полковник Богдан Росподнюк, начальник оперативного відділу штабу авіації Командування Повітряних Сил ЗСУ, — єдиний представник Повітряних Сил, який проходив навчання в Національному університеті оборони США. Попри це, свій досвід вивчення англійської мови офіцер вважає не дуже вдалим прикладом:
— Англійську я вчив у Житомирі, коли мені було вже 36 років. До цього у школі та ВНЗ. Але це можна не враховувати, бо без практики всі ці знання забуваються. Тож під час навчання мені було важко суто з об’єктивних причин, через вік. Якщо колеги по навчанню, лейтенанти і капітани, робили домашнє завдання за годину, то я витрачав часу втричі більше.
Пізніше Богданові Росподнюку запропонували взяти участь у конкурсі на фахове навчання за кордоном. Для цього потрібно було скласти кваліфікаційний тест зі знання англійської.
— Приблизно три місяці ходив до репетитора. Потім — навчання на мовній допідготовці в Техасі й складання тесту в американців. І лише після успішного проходження цих сходинок потрапив до Вашингтона, до Національного університету оборони. І ось перший брифінг — і я знову відчув себе першокласником. Тобто, коли з тобою розмовляють на знайомі теми, ти ще орієнтуєшся і в змозі підтримати розмову. Коли ж бесіда трохи відхиляється, то все, ти потух. Тож постійно треба вдосконалюватися, самостійно працювати, готуватися до занять. Інакше — вивчення мови перетворюється на змарнований час , — каже Роман Росподнюк.
Тож всім, хто розпочав чи планує вивчати іноземну мову, полковник Роман Росподнюк радить найбільше уваги приділяти постійній самостійній підготовці, адже можливостей для цього зараз — безліч.
Офіс Генерального прокурора опублікував фото з місця удару російського дрона по території Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Президент України Володимир Зеленський у неділю прибув з офіційним візитом до Великої Британії.
Пілоти Департаменту активних дій ГУР МОУ показали, як нищать особовий склад ворога та спопеляють ворожі військові цілі на Запорізькому напрямку.
Слідчі СБУ вважають воєнним злочином російський удар по будівлі Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, який знаходиться біля ЧАЕС.
Найбільше ворог атакував на Гуляйпільському напрямку, де відбулося 20 боїв.
Оператори 3-го батальйону «Свобода» 4-ї бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука «Рубіж» зробили успішну засідку.
Майстер, військовослужбовець
від 21000 до 23000 грн
Харків
Метрологічний центр військових еталонів ЗСУ
Водій категорії C, D (військова техніка)
від 20000 до 120000 грн
Вся Україна
230 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО
Розвідник-далекомірник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Сьогодні перемогу визначає не лише кількість особового складу чи техніки. Вирішальними стають швидкість передачі інформації, стійкість зв’язку, захищеність даних, ефективність…