Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…
Президент Володимир Зеленський наголосив, що Словаччина була й залишається гарним другом, добрим сусідом і надійним партнером України.
«Глибоко зворушений, що повернення миру в Україну пані Чапутова назвала особистою метою. Завершення війни та деокупація всіх українських територій — моя головна місія як Президента України. І ми дуже розраховуємо на вашу підтримку, дипломатичний і санкційний тиск усіх наших партнерів, зокрема Словаччини», — зазначив Глава держави під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами переговорів з Президентом Словацької Республіки Зузаною Чапутовою.
Володимир Зеленський підкреслив, що це потрібно не лише Україні. «Цього потребує вся Європа, яка почуватиметься у небезпеці, доки Російська Федерація ігнорує міжнародне право. Великі надії ми покладаємо на словацьке головування в ОБСЄ, яке триває, на подальші кроки для суттєвого прогресу у цьому важливому питанні», — підкреслив Президент України.
За його словами, першими значними кроками на шляху до миру буде повне й стале припинення вогню, остаточне розведення сил у районі Станиці Луганської, яке має бути належним чином верифіковане ОБСЄ.
«Очікуємо, що Словаччина й надалі ставитиме в ОБСЄ питання про повне виведення окупаційних військ з України та повернення під наш контроль тимчасово окупованих територій», — зазначив Володимир Зеленський.
Зі свого боку Президент Словацької Республіки Зузана Чапутова позитивно оцінила ситуацію в районі Станиці Луганської. «Обмін в’язнями з РФ та відновлення переговорів у Нормандському форматі є дуже важливим сигналом, що завдяки посередництву шляхом діалогу можна змінювати справи на краще. Кожне вирішення конфлікту повинне ґрунтуватися на принципах міжнародного права та брати до уваги суверенітет і міжнародно визнані кордони. Це стосується Донбасу і Криму, Севастополя. Тому Словаччина, згідно з позицією ЄС, підтримує продовження санкцій проти Росії доти, поки не будуть виконані Мінські угоди і Україна не матиме контролю над своєю територією», — наголосила вона.
Зузана Чапутова переконана, що кожна країна може обирати, куди рухатись і яким чином розвиватися. «Україна 5 років тому вказала, що вона хоче належати до євроатлантичного простору і визнавати наші спільні цінності. Потрібно, щоб це рішення поважалося», — підкреслила Президент Словаччини. Вона також висловила жаль, що українці гинуть, охороняючи мир та безпеку своєї держави.
@armyinformcomua
Пілоти прикордонної комендатури швидкого реагування «Стрікс» уразила низку ворожих цілей, серед яких міномет, склад ПММ та автотранспорт.
ГУР МО оприлюднює дані щодо російських підприємств кооперації з з виробництва літаків Су-34, які досі не перебувають під санкціями західних країн.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum знищили десять російських піхотинців на Лиманському напрямку.
Сприятлива погода взимку дозволила противнику стягнути свої артилерійські системи ближче до переднього краю, але відсутність «зеленки» створює ворогу проблеми.
Підрозділи Сил оборони 15 березня та в ніч на 16 березня завдали уражень по засобах протиповітряної оборони та пунктах управління противника.
Воїни 7-го корпусу ДШВ виявили та уразили локацію в Покровську, яку ворог використовував для накопичення особового складу.
Оператор відділення радіоелектронної боротьби з безпілотними апаратами
від 22000 до 120000 грн
Луцьк, Волинська область
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…