День вшанування захисників Донецького аеропорту в системі Міністерства оборони України відзначається щорічно 20 січня. Оборона Донецького аеропорту — це тисячі історій хоробрості та звитяги, фронтового…
«Усе навколо горить — і люди, і техніка… Автомобіль іде четвертим у колоні, попередні прицільно підбивають один за одним. Устигаю вистрибнути. Якраз вчасно — у КрАЗ, де ми їхали, теж влучили. За мить осколком розриває ногу. „Ну, зашибісь!“, — тільки встигаю подумати… Хтось тягне й кладе мене під дерево, нашвидкуруч перебинтовую собі ногу, шукаю кулемет і продовжую відстрілюватись…»
Реалістичні кадри перервав будильник. Квартира, шоста ранку… Початок вересня 2019-го… А болить і кидає в жар, як тоді… Щороку в один і той самий день сни в найменших дрібницях нагадують Олександрові Сарабуну з позивним «Вінниця» про вихід з Іловайського оточення, полон, про те, як дивом удалося вижити в цьому пеклі, про тих, кого вже ніколи не побачить…. Тоді він був командиром відділення розвідки батальйону «Донбас».
«Я сьогодні народився вдруге», — написав на своїй сторінці у соціальній мережі Олександр за кілька годин. Люди почали надсилати коментарі з патріотичними картинками та радісними смайликами. Та мало хто здогадується, що стоїть за цим коротким реченням… Адже нині чоловік живе активним життям, регулярно ходить до спортзали, їздить із волонтерами в район ООС, бере участь у спортивних проєктах для ветеранів, очолює міську громадську організацію…
А рівно п’ять років тому Олександр розплющив очі в Дніпровському госпіталі після кількох жорстоких днів полону, виснажливого обміну полонених… «Підпишіть згоду на ампутацію», — сказав суворий голос лікаря. От у той момент чоловік і вирішив, що виживе на зло ворогу та обов’язково помститься. В Олександра не було відчуття непотрібності після втрати ноги в Іловайську, він не розмірковував про несправедливість буття… У нього просто не було на це часу! Потрібно було швидко поставити протез, пройти курс реабілітації і знову повернутися на передову. «Ще не навоювався?» — запитували рідні, та саме на фронті Олександр почувається у своїй стихії.
— Мені пощастило. Завдяки волонтерській програмі я опинився на реабілітації в Австрії. Коли закордонні фахівці здивовано запитали: «Де вам такий якісний протез зробили? Фантастично!» — гордо відповів: «Мейд ін Юкрейн». Вони не повірили. Кажуть: «Та не може бути. У нас такі не роблять». А це у рідній Вінниці виготовлено. З ним я і продовжив уже свою особисту війну з окупантами.
Тоді Олександр був єдиним українцем, хто пішов на фронт на протезі. Іноземець, який воював із «Вінницею» в одному батальйоні, був украй здивований: «Як це? Без ноги? Прийшов на фронт?»
— Дуже вдячний побратимам за те, що я почувався абсолютно повноцінним воїном. Обстріли та провокації були постійно, тож активнішої реабілітації важко собі уявити. Звісно, падав багато разів. Та мене відразу попередили, що жодних поблажок не буде: носитиму зброю, бронежилет, сидітиму в окопах і так далі. Коли мене бігли піднімати, комбат одразу робив зауваження: «Куди? Нехай сам. Він же воїн». Потихеньку палиця переставала бути необхідною, я ходив дедалі швидше, їздив на стрільби, навчився залазити на БМП… Відчуття того, що ти потрібен, працює значно ефективніше, ніж будь-які знеболювальні, — розповідає Олександр.
Коли чоловік удруге повернувся з війни, своє життя з армією вирішив пов’язати його рідний син. Спочатку відслужив строкову, потім підписав контракт і вирушив на передову.
— Добре пам’ятаю, як приїжджав до нього на фронт. Сину тоді щойно виповнилося 20 років. Із не меншим завзяттям замінив мене на війні. А кілька днів тому він і зовсім мене порадував — подарував внука. За день до Іловайської битви! Так що, бойовики, тримайтеся, справжній бандерівець підростає!
P. S. Олександра нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня та медаллю «За жертовність».
@armyinformcomua
Наталія, яку побратими знають як «Бетмена», — це більше, ніж просто інструкторка. Вона присвятила себе підготовці новобранців, зміцнюючи їхнє тіло та дух, доводячи, що кожен із них здатен здолати найважчі випробування заради України.
Бійці взводу розвідки 2 батальйону 12 бригади спеціального призначення «Азов» Нацгвардії вступили у ближній стрілецький бій з окупантами.
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Ключовим результатом переговорів стало підписання Угоди про довгострокове співробітництво та підтримку, яка закладає основу для стратегічного партнерства між двома країнами на наступні десять років.
Оператори підрозділу «Аластор» 25 повітрянодесантної Січеславської бригади зафіксували чергову витівку російських штурмовиків, як спробували сховатися у купі будівельного сміття.
У Давосі Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президенткою Швейцарії Карін Келлер-Зуттер та обговорив пошук шляхів досягнення справедливого й тривалого миру для України та всієї Європи, а також важливість координації з партнерами.
В армії рф легко розстрілюють власних солдатів, які відмовляються іти в атаки і так стимулюють до штурмів інших.
від 20100 до 125000 грн
Полтава, Полтавська область
від 20000 до 23000 грн
Кременчук
Військова частина 3052 НГУ
від 20100 до 120000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
День вшанування захисників Донецького аеропорту в системі Міністерства оборони України відзначається щорічно 20 січня. Оборона Донецького аеропорту — це тисячі історій хоробрості та звитяги, фронтового…