ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Покращення на солдатській кухні відкладено… суддя у відпустці

Прочитаєте за: 3 хв. 4 Вересня 2019, 19:52 2

Сьогодні 04.09.2019 не відбулось засідання Окружного адміністративного суду міста Києва по справі за позовом фізичної особи – підприємця про скасування наказу Міноборони, яким передбачався перехід військових частин ЗСУ на нову систему харчування до кінця 2019 року. Як повідомила кореспонденту Арміяinform помічник судді, дата наступного засідання невідома. Причина банальна – суддя у відпустці.

–  Міноборони про те, що судове засідання, призначене на 04.09.2019, не відбудеться не було повідомлено жодним чином. За інформацією отриманою від помічника, відпустка судді має закінчитись 13-го вересня. Лише після цієї дати буде відомо про призначення наступного підготовчого засідання,  – повідомив Арміяinform головний спеціаліст Юридичного департаменту Міноборони України Дмитро Кривошея.

Як повідомляло раніше Інформаційне агентство АрміяInform, фізична особа-підприємець із Луцька, яка брала участь в тендерах Міноборони, заблокувала торги на закупівлю послуг з харчування військовослужбовців за Каталогом. Вона звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про те, що, на її думку, наказ Міністерства оборони України від 04.03.2019 року №90 «Про перехід військових частин Збройних сил України на систему продовольчого забезпечення із застосуванням Каталогу продуктів харчування у 2019 році» нібито містить ознаки регуляторного акту та регулює адміністративні відносини між Міноборони, як органом державної влади та господарюючими суб’єктами.
У липні цього року суд застосував забезпечення згаданого позову та зупинив дію наказу Міністерства оборони України від 04.03.2019 №90 року «Про перехід військових частин Збройних сил України (ЗСУ) на систему продовольчого забезпечення із застосуванням каталогу продуктів харчування у 2019 році».
Позиція оборонного відомства ґрунтується на тому, що позивач жодним чином не має стосунку до організаційно-розпорядчого наказу Міноборони, його права і законні інтереси в жодному разі не були порушені. На скільки затягнеться судовий процес, важко передбачити. Можливо, сторона позивача вигадає ще якісь «нові аргументи», що зможуть стати підставою для подовження судової тяганини.

– Можливо, до кінця місяця, якщо все буде добре і на це буде воля суду, найближчим часом суд ухвалить рішення по цій справі. Яким воно буде, важко спрогнозувати, враховуючи всі обставини, а також суспільний інтерес. З боку Міноборони надано всі документи, які повністю спростовують заявлені позовні вимоги позивача, зокрема письмовими доказами відповідних уповноважених органів, які долучено встановленим порядком до матеріалів справи, зокрема і роз’ясненнями Державної регуляторної служби України. Тож, рішення за судом! – зазначив Дмитро Кривошея.
Тим часом військові частини, які планували перевести на нову систему харчування до кінця року, чекають на розблокування дії наказу Міністерства оборони України №90.

P.S: Станом на сьогодні, понад 70 військових частин ЗСУ переведені на нову систему харчування. Без бар’єрів у вигляді судових спорів. Тож нині понад 200 військових частин, які мали за графіком також перейти на нову систему харчування, вимушені харчуватися за старою системою аутсорсингу, допоки суддя у відпустці.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини