ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кожен ветеран матиме свій електронний кабінет

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Вересня 2019, 16:14 6

— В Україні більше ніж 370 тисяч ветеранів російсько-української війни. Нещодавно уряд затвердив Положення про Єдиний державний реєстр ветеранів війни та доручив Міністерству забезпечити його створення. Сам проєкт уже профінансований міжнародними донорами, тож незабаром кожен матиме свій електронний кабінет і, не виходячи з дому, зможе дізнатися про стан реалізації своїх прав, пільг тощо, — розповів під час прямої телефонної лінії в Кабміні заступник міністра Міністерства у справах ветеранів України Олександр Терещенко. — Актуальними для ветеранів залишаються проблеми з забезпечення ліками, медичним забезпеченням. Дехто звертається по медичну допомогу до сімейних лікарів місцевих лікарень або до госпіталів ветеранів війни, але, на жаль, у багатьох обласних центрах медичні заклади не мають відповідних потужностей. Захисники мають специфічні поранення, контузії, страждають на онкологічні захворювання. Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я України нині відпрацьовують протоколи лікування захворювань, на які страждають саме військові.

Наразі ветеранів турбує великий ланцюг документального оформлення статусу УБД, який часом затягує реалізацію прав на отримання пільг.

— Нещодавно уряд передав Міністерству повноваження щодо розгляду матеріалів про надання або позбавлення статусу учасника бойових дій та виплат одноразової грошової допомоги в разі загибелі або інвалідності учасника АТО/ООС. Статус надаватимуть за старим порядком і виключно в спірних питаннях за допомогою Міністерства, — пояснює заступник директора Департаменту соціального захисту Міністерства Руслан Кучук.

Ветеранські родини стикаються з порушенням їхніх прав і пільг в освітній сфері.

— Нещодавно у Краматорську дитині учасника бойових дій, яка навчалася за державним замовленням, безпідставно відмовили в отриманні стипендії. А в Чернігівській області, приміром, дитина ветерана не вступила до коледжу, адже у закладі, як з’ясувалось згодом, свідомо не виділяли бюджетні місця. Ми надали чітке роз’яснення освітнім закладам і допомогли вирішити ці проблеми, — розповів головний спеціаліст Міністерства Сергій Войчук.

Представники Міністерства звернули увагу на те, що в державі досі залишається низький рівень фінансування психологічної підтримки учасників бойових дій, тоді як у ветеранів помітно збільшився попит на психологічну реабілітацію.

— Незабаром запрацює гаряча телефонна лінія «лайф-лайн» — наш пілотний проєкт, розроблений спільно з іноземними партнерами. Спершу його випробують у Донецькій, Дніпропетровській, Львівській областях. Це цілодобова психологічна допомога, яку надаватимуть ветерани для запобігання суїцидів серед своїх побратимів, — повідомив Олександр Терещенко. — Тим часом у деяких областях на регіональному рівні, аби зарадити біді, вони об’єднуються у групи швидкого реагування, до яких входять психологи, капелани, що за першої потреби виїжджають на допомогу на місця.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Ветерани АТО та ООС, Новини