ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

США готові приєднатися до переговорів у «нормандському форматі»

23 Серпня 2019
США готові приєднатися до переговорів у «нормандському форматі»

Як заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер у коментарі телеканалу LRT, Сполучені Штати готові приєднатися до переговорів у «нормандському форматі», якщо це буде потрібно.

«Ми добре співпрацюємо з усіма сторонами, – підкреслив Волкер. – Якщо знадобиться розширити формат – звісно, ми приєднаємося. Водночас ми повністю підтримуємо формат, що існує».

За словами спецпредставника Держдепу, ключовою проблемою є не обрання формату, а політична воля Росії до дотримання своїх зобов’язань у рамках Мінських угод.

«Нормандський формат» – це дипломатична група щодо врегулювання ситуації на Донбасі, яка складається із представників України, Німеччини, Франції і Росії. У лютому 2015 року лідери країн узгодили і підписали Мінські домовленості – список дій для припинення конфлікту.

Нагадаємо, що 6 серпня після загибелі чотирьох морських піхотинців поблизу села Павлопіль під час безстрокового перемир’я Президент України Володимир Зеленський закликав якомога швидше провести переговори в «нормандському форматі». 19 серпня президент РФ Путін під час зустрічі з французьким лідером Емманюелем Макроном висловився таким чином, що їхнє з Володимиром Зеленським телефонне спілкування «вселяє обережний оптимізм» і дає надію на новий саміт «Нормандської четвірки».

Фото: E. Genys/LRT

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Новини світу та України