ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Російський флот загрожує сам собі

12 Серпня 2019, 11:35

Військово-морський флот (ВМФ) Росії перебуває в жахливому стані. Польський журнал Polityka проаналізував аварії на флоті у XXI ст. і дійшов висновку, що російський флот найбільше загрожує сам собі.

Російський флот — реальна загроза

Приводом до вивчення стану ВМФ РФ стала остання пожежа 2 липня на надсекретному підводному човні АС-31, більш відомому як «Лошарик». Автор аналізу Міхал Фішер упевнений, що катастрофа «змусила світ усвідомити, що російський флот є реальною загрозою. Але не через його бойові потужності, а через його стан. Він передусім загрожує сам собі, проте в несприятливих обставинах може призвести до проблем глобального масштабу», — вважає експерт тижневика.

Згідно з висновком журналу, «ВМФ Росії — це просто тінь старої влади», хоча ще в липні Путін заявив, що російський флот «здатний дати відсіч будь-якому агресорові».

Статистика аварій на флоті

Polityka нагадує, що Росія посідає заслужене перше місце за кількістю загиблих на флоті у XXI ст. Із 294 загиблих моряків — 156 російські. Слідом за ВМФ РФ ідуть Китай (70 смертей), Аргентина (44) та Індія (19). При цьому індійці загинули на кораблі, виробленому в Росії.

Цікаво, що великі морські країни: Велика Британія, США, Канада та Еквадор у 2000-2010 рр. утратили 1-2 моряки.

Польський тижневик також наводить статистику затонулих атомних човнів (АПЧ): із дев’яти катастроф сім сталися на російському (раніше — радянському) флоті, дві — на американському. На сьогодні на океанському дні лежать 11 ядерних реакторів.

На фото: російський крейсер-авіаносець «Адмірал Кузнєцов»

Стежте за нами в Instagram
Мітки: