ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Приватна армія Путіна в Центральній Африці

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Серпня 2019, 11:57

Журналісти CNN докладно, з інтерв’ю і фактажем, розповіли про російських найманців у країнах Африки. Матеріал під назвою «Приватна армія Путіна» з’явився після тривалого розслідування.

Розслідування, присвячене діяльності «російських фахівців» у Центральноафриканській Республіці (ЦАР), виявило численні сліди перебування найманців, які діють під безпосереднім керівництвом «кухаря Путіна» — бізнесмена Євгена Пригожина. Серед фактів, які неможливо не помітити: на вулицях висять пропагандистські плакати про дружбу з Росією, місцеві радіостанції привчають африканців до російської музики та пропонують уроки російської мови.

Проросійські плакати в Африці. Фото: Sebastian Shukla/CNN

Компанія Пригожина Lobaye Invest, яка фінансує найманців в ЦАР, з 2018 року діє під прикриттям видобутку алмазів і золота; аналогічна легенда відпрацьована в сусідньому Судані, а в Сирії — «видобуток нафти». Проте співробітники «видобувної» компанії, не надто приховуючись, тренують солдатів та проводять інші заняття з місцевими силовиками.

Журналісти CNN узяли кілька інтерв’ю та коментарів із приводу того, що відбувається в країні. З’ясувалося, що «роботу» оплачує відома ПВК (приватна військова компанія) Вагнера, яку також пов’язують з путінським м’ясником Пригожиним.

Керівник інструкторів Валерій Захаров на офіційний запит журналістів відповів, що ПВК Вагнера «не існує», а його роботодавець — президент ЦАР. За словами Захарова щодо найманців у країні — «їхтамнєт».

Члени ПВК Вагнера в Сирії

Нагадаємо, що восени 2018 року з’явилася інформація про появу в Центральній Африці пригожинських найманців, а ще в січні 2019-го міністр оборони ЦАР не приховувала, що в країні центр військової підготовки з російськими інструкторами, не виключивши появи на території республіки російської військової бази. Навіть російське МЗС повідомляло про допомогу ЦАР у вигляді 170 «фахівців». Як бачимо, ситуація швидко змінилася, і в ЦАР опинилися не «фахівці», а міфічні «відпускники» і «резервісти», яким платить невідомо хто.

Країни, в яких діють бойовики Вагнера

Фото 1: Siegfried Modola/Reuters

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: