ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Понад 125 тисяч знешкоджених у Калинівці боєприпасів на рахунку саперів Повітряних Сил

10 Серпня 2019
Понад 125 тисяч знешкоджених у Калинівці боєприпасів на рахунку саперів Повітряних Сил

Сапери Повітряних Сил продовжують знешкоджувати боєприпаси, що не розірвалися на території арсеналу в Калинівці. І хоча невдовзі мине два роки після того, як країну сколихнула надзвичайна ситуація на цьому арсеналі, інженерні роботи на його території не припиняються. Як розповів АрміяInform начальник інженерної служби штабу Командування Повітряних Сил полковник Олександр Возний, за парканом військової частини піротехніки ДСНС свою роботу вже зробили, тож мирні мешканці можуть жити спокійно, а ось на значній території самого арсеналу ще роботи вистачає. Отож, аби особовий склад частини був у безпеці, а новосели нещодавно зведеного військового гуртожитку, про який повідомляла АрміяInform, спокійно йшли зі служби додому, не побоюючись, що десь поруч може вибухнути снаряд, військові інженери продовжують роботи з розмінування території арсеналу.

– Першими прибули на місце надзвичайної ситуації 27 вересня 2017 року машини розгородження ІМР-2 з екіпажами з військових частин Повітряних Сил – арсеналу на Хмельниччині та Об’єднаного центру з Житомирщини, – розповідає полковник Олександр Возний. – Саме завдяки мужності та високому професіоналізму цих військовослужбовців, і в першу чергу – на той час начальника інженерної служби складу капітана Анатолія Мельника – вдалося швидко та якісно проробити проходи та підготувати місця, що були завалені боєприпасами, які не вибухнули. Це дало можливість розпочати роботи групам розвідки та розмінування.

Протягом 2017-2018 років на ротаційній основі від Повітряних Сил на цьому арсеналі працювало чотири групи розмінування, по 5 чоловік кожна. Дві з них укомплектував Об’єднаний центр матеріально-технічного забезпечення Повітряних Сил з Вінниці, і по одній – полігонна команда з авіаційного полігона Повурськ та зенітний ракетний полк, що дислокується на Львівщині. Силами цих чотирьох груп було виявлено та знешкоджено 18 тисяч у 2017-му та 68 тисяч боєприпасів, які не розірвалися, у 2018 році.

На даний момент на території арсеналу виконує бойові завдання з розмінування місцевості та її очищення від нерозірваних боєприпасів група з 5 чоловік та екіпаж екскаватора з Об’єднаного центру МТЗ ПС. Від початку поточного року саперами Повітряних Сил вже знешкоджено понад 39 тисяч боєприпасів. Усього ж за неповних два роки інженерних робіт сапери з числа вартових неба знешкодили у Калинівці більше 125 тисяч боєприпасів різної номенклатури.

– Усі роботи з розмінування нашими саперами виконуються у сучасних високоякісних засобах захисту – костюмі сапера КС-1 українського виробництва та захисних костюмах EOD-9 західного виробництва, наданих, як і сучасні міношукачі, як гуманітарна допомога урядами США та Канади, – додає офіцер.

Найбільше за весь період робіт відзначилися, за словами начальника інженерної служби виду, групи розмінування під командуванням начальника інженерної служби полку майора Андрія Дерев’янка, на той час начальника інженерної служби Об’єднаного центру МТЗ майора Віктора Козаченка та начальника відділу цієї ж військової частини капітана Максима Щерблюка. За свою ратну працю сапери були заохочені відзнаками за розмінування, деякі з них отримали підвищення по службі, але й надалі продовжують виконувати ці небезпечні, але такі необхідні роботи.

Усього ж на даний час від Повітряних Сил на арсеналах у Калинівці, Ічні та Балаклеї бойові завдання з очищення території від боєприпасів, що не розірвалися, виконує 7 груп розмінування. Кожен із саперів має за плечима вже не одну тисячу знешкоджених боєприпасів, а кожен день для них – це бойове завдання.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини, Повітряні Сили