ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Загроза виселення 59-го військового госпіталю спала

Прочитаєте за: 4 хв. 30 Серпня 2019, 17:09 3

Інформаційний простір сколихнуло повідомлення про те, що нібито очільником Луганщини ухвалено рішення не подовжувати оренду приміщення у Сєверодонецьку для 59-го військового госпіталю. Громадськість і військові здійняли тривогу, бо з’явилася загроза для військових медиків, які за час війни рятували життя і здоров’я більш ніж 25 тис. бійців, опинитися на вулиці. Що у цьому правда, а що ні?

Починаючи з 2014-го року госпіталь за об’єктивних причин змінював місце дислокації вздовж лінії зіткнення шість разів. Одного разу внаслідок прямого артилерійського влучання у лікарську будівлю.
Наслідки можливого виселення 59-го «у нікуди» могли б стати катастрофічними. Бо це зруйновало б ретельно вибудовану нинішнім начальником госпіталю підполковником медичної служби Андрієм Телефанко систему медико-евакуаційної логістики. Себто невідкладна медична допомога, реанімаційні заходи, починаючи буквально з районів оборони батальйонів, оперативна доставка поранених у Сєверодонецьк та відправка на «велику землю» були б унеможливлені!
У розпорядженні госпіталю залишилися б лише чотири мобільні групи поблизу передових позицій. У кожній групі є по два авто, хірург, анестезіолог, три медсестри, дві санітарки та два водія. Також кожна група має похідні реанімаційні комплекти.
Одначе можливості цих мінізагонів обмежені, оскільки більшість поранених потребують серйозніших стабілізації та хірургічного втручання у стаціонарних умовах.
Луганчанам добре відомо й те, що за час дислокації за угодою з владними та медичними структурами Сєверодонецька 59-й надав безоплатну медичну допомогу 5 тис. цивільних людей. Містяни шикуються в черги, щоби потрапити на прийом до військових фахівців. Тож громадськість і стурбувалася: може, хтось у «високих» кріслах «підзабув», що війна все ще триває? До речі, територія цього закладу до приїзду військових медиків нагадувала джунглі вкупі зі сміттєзвалищем…
27-го серпня начальник госпіталю отримав офіційний лист, у якому повідомлялося про неможливість подовження договору оренди, оскільки балансоутримувач комплексу має на нього свої плани. Про це він негайно доповів командувачу оперативно-тактичного угруповання.
А вже вчора голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Віталій Комарницький опублікував на сайті пояснення свого рішення.
У травні 2015 року для потреб обласної клінічної лікарні у Сєверодонецьку по вулиці Сметаніна, 5 було розроблено проєктно-кошторисну документацію для проведення капітальних ремонтів під обласну клінічну лікарню. Одначе у той час тривали запеклі бої, й було ухвалене рішення віддати дві найбільші будівлі для розташування саме мобільного військового шпиталю.
Утім усі ці п’ять років для Луганщини гострим залишається питання відновлення медицини ІІІ рівня, тому що жителі області  отримують таку допомогу не в повному обсязі. На сьогодні сама обласна клінічна лікарня тулиться на базі орендованих приміщень у Сєверодонецьку, Лисичанську та Рубіжному.
Тому існує величезна проблема надання високоспеціалізованої допомоги за серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, хвороб органів травлення, дихання, цукрового діабету. Не надають належну допомогу вагітним жінкам, породіллям, новонародженим дітям, зокрема недоношеним! Область не може сьогодні надавати кваліфіковану допомогу, тому хворих транспортують до обласних лікарень Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Києва. А це час, іноді вирішальний для здоров’я та життя людини.
З огляду на це Віталій Комарницький планує використовувати ці приміщення спільно, розділивши зони відповідальності військових із цивільними лікарями.

Окремо наголошую: кваліфікована медична допомога для наших військових гарантовано й цілодобово надаватиметься в повному обсязі. Ми в жодному разі не намагалися відібрати приміщення військового шпиталю та залишити наших захисників без медичної допомоги.

P.S. Як повідомила АрміїInform помічниця очільника Луганської ЦВА Ольга Куцевська, на початку наступного тижня Віталій Комарницький узгодив зустріч із керівництвом Вінницького військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, структурним підрозділом якого є 59-й госпіталь. У ході перемовин планують розв’язати всі проблемні та організаційні питання. Цю інформацію підтвердив і начальник 59-го Андрій Телефанко.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Важливо, Військова медицина, Новини, ООС