ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Тисяча морських миль, три іноземні порти та безліч тренувань у морі

Навчання та тренування Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 23 Серпня 2019, 18:04

Для кожного військового моряка перший тривалий похід запам’ятовується на все життя. Перша вахта, перший шторм, вперше пройти через протоку Босфор – усе це майбутні морські офіцери переживають на власному досвіді не як глядачі на якомусь круїзному лайнері, а в складі екіпажу, відчуваючи відповідальність за кожну прокладену на мапі милю курсу корабля.

У День Державного Прапора України навчальні катери «Нова Каховка», «Сміла» та «Чигирин» повернулися до місця базування після майже тритижневої літньої морської практики. Похід тривав 17 діб, протягом яких навчальні катери відвідали іноземні порти: Гельджук (Турецька Республіка), Варна (Республіка Болгарія) і Констанца (Румунія). Окрім цього, курсанти подолали більше ніж тисячу морських миль і пройшли протоку Босфор.

– Усі завдання практики виконано. На жаль, погода внесла свої корективи в план переходу, адже на виході з Босфору був сильний шторм силою 5-6 балів. Тому ми були вимушені затриматися в Туреччині, але потім наздогнали завдяки зменшенню часу, що було заплановано провести в іноземних портах, – зазначив заступник начальника Інституту ВМС капітан 1 рангу Ростислав Шаров. – Практична складова – головна у підготовці моряка. Хоч який би був ефективний курс підготовки на суходолі, ніщо не замінить випробування морем. Тому катерний похід – дуже важливий для всіх курсантів. Під час походу майбутні офіцери були розподілені для несення вахт. Звичайно, хтось краще освоївся в морі, комусь ще треба попрацювати над собою, але кожен з них здобув той необхідний та безцінний досвід, який вони застосовуватимуть у подальшому навчанні та службі.

На борту навчальних катерів морську практику проходили курсанти 2-го й 5-го курсів Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, а також 2-го курсу відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія».

— Для нас це було перше знайомство з морем. Здобули для себе величезний практичний досвід. Переконаний, ці знання обов’язково знадобляться в майбутньому, – поділився своїми враженнями молодший сержант Віталій Савченко, курсант 5-го курсу Військового інституту телекомунікації та інформатизації імені Героїв Крут. – На кораблі несли вахту черговими зі зв’язку, радіотелефоністами та старшими радіотелефоністами. Зокрема забезпечували зв’язок і передачу повідомлень між катерами, а також з командуванням тут в Одесі.

Окрім несення вахт, з курсантами проводили практичні заняття з навігації та штурманської справи, вони визначали різними способами місце перебування корабля у морі, дистанцію до різних цілей, а також застосовували у своїй роботі стандарти НАТО.

– Дуже багато дізналися нового, як кажуть, теорія теорією, проте практика є практикою, – говорить курсант 2-го курсу Інституту ВМС Руслан Сєріков. – Також сподобалося те, що ми відвідали іноземні порти, мали змогу побачити, як вчаться та живуть курсанти-моряки з Туреччини, Болгарії та Румунії. Я заступав на всі вахти: і сигнальником, і штурманом, і на камбуз. Мені морський похід дуже сподобався, незважаючи на те, що було доволі важко, особливо коли був шторм. Однак з нетерпінням чекаю нагоди знову опинитися на кораблі в морі.

В іноземних портах традиційно відбулися протокольні зустрічі. У Туреччині курсанти відвідали кораблі турецьких ВМС, побували на екскурсії у місті, а ще попрактикувалися на тренажері з боротьби за живучість. Попри короткий термін перебування у Варні та Констанці у зв’язку із затримкою, українські майбутні офіцери також встигли ознайомитися з місцевою культурою та відвідати флотські навчальні заклади цих країн.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
У місії боротьби ГУР МО України інвестували понад  $1 млн

У місії боротьби ГУР МО України інвестували понад $1 млн

17 квітня під час благодійного балетного вечора в Національній опері український бізнес і приватні благодійники інвестували у місії боротьби ГУР МО України $1 177 082.

Ворог 21 раз обстріляв північне прикордоння

Ворог 21 раз обстріляв північне прикордоння

російські загарбники протягом доби здійснили 21 обстріл (108 вибухів) прикордонних територій Чернігівської та Сумської областей.

Кирило Буданов: Тиждень була, скажімо так, сама «засідка». Чекали, коли він вийде на потрібний рубіж

Кирило Буданов: Тиждень була, скажімо так, сама «засідка». Чекали, коли він вийде на потрібний рубіж

Начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов в інтерв’ю BBC розкрив деякі деталі знищення російського дальнього стратегічного бомбардувальника Ту22М3.

Ворог вдарив ракетами по Запоріжжю та Одесі

Ворог вдарив ракетами по Запоріжжю та Одесі

росіяни продовжують системний ракетний терор півдня України.

Кремлю «зробили нерви»: у Швеції на Балтиці з’явився новий корабель для збору розвідданих

Кремлю «зробили нерви»: у Швеції на Балтиці з’явився новий корабель для збору розвідданих

Швеція, яка тільки-но долучилася до Альянсу, ввела в експлуатацію новий корабель для збирання розвідувальної інформації у Балтійському морі, яке все більше підпадає під ознаки «внутрішньої водойми» НАТО.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Оператор протитанкового озброєння, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Кухар

від 10000 до 15000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Стрілець, помічник гранатометника, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Тернопіль та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Тернопіль, Тернопільська область

Технік комплексів АСУ, військовослужбовець

від 23500 до 53500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Оператор радіолокаційної станції

від 20000 до 120000 грн

Геча, Закарпатська область