Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Цього року на виплату компенсації в оборонному бюджеті заплановано витратити 688 млн грн, профінансовано – 441,8 млн грн. Заборгованості немає. Якщо часом виплату затримують, то здебільшого через несвоєчасну подачу заявок на фінансування від військових частин, повідомляють у Головному квартирно-експлуатаційному управлінні Збройних Сил України.
Конкретний розмір виплати щороку визначається з огляду на наявний фінансовий ресурс на відповідний бюджетний рік. Для столиці визначено цього року (до речі, як і минулого), – 3400 грн на місяць, в обласних центрах – 2550 грн, в інших населених пунктах – 1700 грн. За наявності трьох і більше членів сім’ї розміри грошової компенсації збільшуються в півтора раза.
У вас немає власного житла? Вам мають запропонувати три варіанти вирішення проблеми: надати службове приміщення, орендувати або виплатити грошову компенсацію.
У невеликих містечках здебільшого службовий житловий фонд є, проте, як кажуть фахівці, військові однак звертаються за компенсацією, щоб винайняти комфортніше житло.
Якщо в частині є гуртожиток, спеціально пристосована казарма, переобладнані будівлі, які відповідають встановленим санітарним і технічним вимогам, компенсацію ви не отримаєте.
Аби оформити документи на отримання компенсації, доведеться витратити час і кошти. Окрім рапорту, копій документів тощо, на вимогу Мінюсту України необхідно оформити довідку з бюро технічної інвентаризації (БТІ) про нерухоме майно, яке належить військовослужбовцю та членам його сім’ї. Тим, хто до 2013 року був зареєстрований у населеному пункті, в якому натепер проходить військову службу і претендує на виплату компенсації, необхідно додати до рапорту довідку з БТІ за місцем реєстрації до 2013-го. З 2013 року військовослужбовець подає витяг, інформаційну довідку з єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Довідка з БТІ – не безкоштовна. Терміновим порядком вам виготовлять її за 200 грн, якщо захочете зекономити – чекатимете місяць. Поспішати вимушені, бо за час оформлення документів кошти за піднайом не нараховують.
У роз’ясненні ГКЕУ ЗСУ, доведеному до підпорядкованих структурних підрозділів ще на початку цього року, вказано так, цитую дослівно: «… військовослужбовці, які виявили бажання отримувати компенсацію, повинні перебувати на обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями. Після взяття військовослужбовців на облік та у разі неможливості надання військовослужбовцям службових приміщень військова частина в особі командира зобов’язана виплачувати грошову компенсацію за піднайом житлового приміщення».
Грошова компенсація – альтернатива службовому житлу, тому необхідно спершу подати документи на службове житло, а вже потім матимете змогу отримувати кошти.
Звернувся до АрміяInform військовослужбовець контрактної служби Володимир із таким запитанням:
«Я приїхав служити до Києва зі Львівщини. Перевозити родину до столиці змоги не маю: діти ходять до школи, у дружини там є робота. Аби отримувати компенсацію за піднайом житла тут, від мене вимагають зареєструватись при військовій частині. Я не хочу виписуватись із квартири, де зареєстрована і проживає родина, адже будуть втрачені пільги УБД на оплату комуналки. Тому більшість таких як я, не перереєстровуються, і відповідно не отримують кошти на піднайом».
У роз’ясненні ГКЕУ ЗС України вказано наступне: «військовослужбовці, які прибули до нового місця служби і в іншій місцевості забезпечені постійним житлом за рахунок Міноборони, де залишилися проживати члени їх сімей, можуть бути забезпечені житловою площею у гуртожитку, або отримувати компенсацію за піднайом житла за новим місцем проходження військової служби у разі, якщо вони не мають житла для постійного проживання у цьому населеному пункті. Такі військовослужбовці забезпечуються жилою площею у гуртожитку або отримують компенсацію за піднайом житлового приміщення на одну особу.
Військовослужбовці, які в попередні роки були зараховані та перебувають на квартирному обліку, за їх рапортом заносяться до журналу та списків військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими приміщеннями.
Відповідно до пункту 6 розділу І Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців ЗСУ та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом МО України № 380 від 31 липня 2018 року, військовослужбовці та члени їх сімей мають право зареєструватися у військовій частині за її місцезнаходженням.
Для отримання компенсації реєстрація військовослужбовців та членів їх сімей у військовій частині не обов’язкова».
@armyinformcomua
Як би російські загарбники не маскували та куди б не ховались, а врятуватися від українського важкого дрона-бомбардувальника, відомого як «Баба Яга», у ворожих штурмовиків вкрай мало.
У ніч на неділю, 15 червня, російські війська атакували ракетами та ударними безпілотниками Кременчуцьку громаду.
Боєць Сил оборони на псевдо «Козирь» з Харківщини — артилерист, який поміняв баян на гармату.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
За минулу добу українські війська завдали ударів по семи районах зосередження російських окупаційних сил.
Протягом минулої доби між українськими захисниками та російськими загарбниками відбулося 203 бойових зіткнення.
від 20100 до 120000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…