ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Про піднайом житла для військових

Прочитаєте за: 4 хв. 22 Серпня 2019, 19:46

Грошову компенсацію за піднайом житла нині отримують близько 20,5 тисяч військовослужбовців, з них – 4,5 тисячі контрактників, для яких виплати розпочали лише цього року. Про питання, які виникають під час оформлення цієї виплати, читайте в АрміяInform.

У столиці цілком можливо орендувати кімнату за 3400 гривень

Цього року на виплату компенсації в оборонному бюджеті заплановано витратити 688 млн грн, профінансовано – 441,8 млн грн. Заборгованості немає. Якщо часом виплату затримують, то здебільшого через несвоєчасну подачу заявок на фінансування від військових частин, повідомляють у Головному квартирно-експлуатаційному управлінні Збройних Сил України.

Конкретний розмір виплати щороку визначається з огляду на наявний фінансовий ресурс на відповідний бюджетний рік. Для столиці визначено цього року (до речі, як і минулого), – 3400 грн на місяць, в обласних центрах – 2550 грн, в інших населених пунктах – 1700 грн. За наявності трьох і більше членів сім’ї розміри грошової компенсації збільшуються в півтора раза.

Якщо в частині є службове житло, компенсацію не платять

У вас немає власного житла? Вам мають запропонувати три варіанти вирішення проблеми: надати службове приміщення, орендувати або виплатити грошову компенсацію.

У невеликих містечках здебільшого службовий житловий фонд є, проте, як кажуть фахівці, військові однак звертаються за компенсацією, щоб винайняти комфортніше житло.

Якщо в частині є гуртожиток, спеціально пристосована казарма, переобладнані будівлі, які відповідають встановленим санітарним і технічним вимогам, компенсацію ви не отримаєте.

У переліку документів є довідка з БТІ

Аби оформити документи на отримання компенсації, доведеться витратити час і кошти. Окрім рапорту, копій документів тощо, на вимогу Мінюсту України необхідно оформити довідку з бюро технічної інвентаризації (БТІ) про нерухоме майно, яке належить військовослужбовцю та членам його сім’ї. Тим, хто до 2013 року був зареєстрований у населеному пункті, в якому натепер проходить військову службу і претендує на виплату компенсації, необхідно додати до рапорту довідку з БТІ за місцем реєстрації до 2013-го. З 2013 року військовослужбовець подає витяг, інформаційну довідку з єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Довідка з БТІ – не безкоштовна. Терміновим порядком вам виготовлять її за 200 грн, якщо захочете зекономити – чекатимете місяць. Поспішати вимушені, бо за час оформлення документів кошти за піднайом не нараховують.

Чи потрібно перебувати на квартобліку для отримання компенсації?

У роз’ясненні ГКЕУ ЗСУ, доведеному до підпорядкованих структурних підрозділів ще на початку цього року, вказано так, цитую дослівно: «… військовослужбовці, які виявили бажання отримувати компенсацію, повинні перебувати на обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями. Після взяття військовослужбовців на облік та у разі неможливості надання військовослужбовцям службових приміщень військова частина в особі командира зобов’язана виплачувати грошову компенсацію за піднайом житлового приміщення».

Грошова компенсація – альтернатива службовому житлу, тому необхідно спершу подати документи на службове житло, а вже потім матимете змогу отримувати кошти.

Чи обов’язкова реєстрація при військовій частині за місцем проходження військової служби для отримання компенсації?

Звернувся до АрміяInform військовослужбовець контрактної служби Володимир із таким запитанням:

«Я приїхав служити до Києва зі Львівщини. Перевозити родину до столиці змоги не маю: діти ходять до школи, у дружини там є робота. Аби отримувати компенсацію за піднайом житла тут, від мене вимагають зареєструватись при військовій частині. Я не хочу виписуватись із квартири, де зареєстрована і проживає родина, адже будуть втрачені пільги УБД на оплату комуналки. Тому більшість таких як я, не перереєстровуються, і відповідно не отримують кошти на піднайом».

У роз’ясненні ГКЕУ ЗС України вказано наступне: «військовослужбовці, які прибули до нового місця служби і в іншій місцевості забезпечені постійним житлом за рахунок Міноборони, де залишилися проживати члени їх сімей, можуть бути забезпечені житловою площею у гуртожитку, або отримувати компенсацію за піднайом житла за новим місцем проходження військової служби у разі, якщо вони не мають житла для постійного проживання у цьому населеному пункті. Такі військовослужбовці забезпечуються жилою площею у гуртожитку або отримують компенсацію за піднайом житлового приміщення на одну особу.

Військовослужбовці, які в попередні роки були зараховані та перебувають на квартирному обліку, за їх рапортом заносяться до журналу та списків військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими приміщеннями.

Відповідно до пункту 6 розділу І Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців ЗСУ та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом МО України № 380 від 31 липня 2018 року, військовослужбовці та члени їх сімей мають право зареєструватися у військовій частині за її місцезнаходженням.

Для отримання компенсації реєстрація військовослужбовців та членів їх сімей у військовій частині не обов’язкова».

Читайте нас у Facebook