ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

До кінця року грошове забезпечення військовослужбовцям не збільшуватимуть

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Серпня 2019, 13:30 5

Мінімальний розмір грошового забезпечення військовослужбовця, призваного на контракт, без урахування вислуги років нині становить 10 137 грн. Наприклад, стрілець отримує 10 181 грн, командир відділення — 11 172 грн, а командир взводу — 14 139 грн.

На першій лінії оборони за час участі в ООС військовий отримує винагороду розміром 17 000 грн. Тож, якщо мінімальне грошове забезпечення контрактника 10 157 грн, на передовій усього за місяць він отримає понад 27 000 грн.

Нагадаємо, що 2017 року з метою спрощення й уніфікації системи грошового забезпечення у війську від багатьох надбавок відмовилися (за особливі умови служби, виконання особливо важливих завдань, знання іноземної мови, роботу з особовим складом тощо). Натомість запровадили одну нову універсальну надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу розміром до 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням і надбавки за вислугу років.

Мінімальний її розмір зараз становить 65 %. Окремим категоріям військових збільшена до 100 %. Наприклад, лікарям-хірургам виплачують 78 %, інструкторам — 81,3 %, танкістам — 84,5 %, десантникам, спецназівцям, морській піхоті — 87,8 %, льотчикам — 100 %.

Як і торік, не всі військовослужбовці отримують матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. До командирів військових частин доведений ресурс у розмірі 20 % від повної потреби. Кому і в яких розмірах її виплачувати, вирішуватимуть комісії, створені у військових частинах. Пріоритет надаватимуть пораненим, тим у кого горе — померлі, хворі родичі.

За інформацією, наданою Департаментом фінансів Міноборони, не заплановано змінювати й розміри грошової допомоги у разі звільнення військовослужбовцям. Інформації щодо скасування цієї виплати тим, хто звільняється, наразі немає.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини