ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«У ССО на 100 відсотків замінено радянські снайперські гвинтівки» – генерал-лейтенант Ігор Луньов

Прочитаєте за: 3 хв. 24 Липня 2019, 18:17

Сьогодні командувач Сил спеціальних операцій ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Луньов дав брифінг представникам вітчизняних ЗМІ. АрміяInform була серед запрошених. Напередодні третьої річниці ССО звітували перед суспільством про результати своєї діяльності.

Люди понад усе

Фото: АрміяINFORM

— На цей час видано п’ять Указів Президента України, які визначають завдання, функції та права Сил спеціальних операцій. Утверджено День ССО і їхню символіку. Видано постанову Кабміну «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», на підставі якої військовослужбовці ССО отримують спеціальну надбавку, — зазначив Ігор Луньов.

За словами генерала, одним із головних принципів, упроваджених в арміях країн Альянсу, є підхід «Люди понад усе». Саме тому в ССО створено систему відбору, підготовки й кадрового менеджменту військовиків. Упроваджено нові принципи відбору та призначення на посади з обов’язковим проходженням курсів базової, фахової, кваліфікаційної підготовки і курсів лідерства.

— Нарощено зусилля щодо мовної підготовки. Якщо раніше готували тільки офіцерів, то нині у пріоритеті — рядовий і сержантський склад, — констатував командувач ССО. Знання англійської мови дає змогу навчати українських вояків за кордоном, залучаючи до процесу вишколу іноземних інструкторів та радників.

Вперше в історії

Фото: sof.mil.gov.ua

— З 2016 року розпочато підготовку оперативно-тактичної групи центру ССО відповідно до стандартів НАТО. З 2017-го у межах міжнародних навчань ми готували особовий склад і проводили оцінювання спроможностей підрозділу на предмет участі у складі Сил реагування Альянсу. В результаті оперативно-тактична група цього року успішно пройшла оцінку відповідно до натовських стандартів, — зауважив спікер заходу.

Уперше в історії підрозділ ССО від країни, не члена Північноатлантичного Альянсу, отримав оцінку «боєготовий» за результатами оцінювання. Включення зазначеної тактичної групи спецоперацій до Сил реагування заплановано на 2020 рік. Задекларовано й розпочато підготовку наступного підрозділу до сертифікації.

Підмітати плац — вже не справа військових

Фото: sof.mil.gov.ua

— Нині в ССО на 100 відсотків замінено зразки снайперських гвинтівок радянського виробництва. Вітчизняні гвинтівки UAR-10, американські SAVAGE, BARRETT значно підвищили якість виконання бойових завдань підрозділів спецпризначення і ведення контрснайперської боротьби на Сході України, — зазначив командувач Сил спеціальних операцій.
Також він розповів про позбавлення військовослужбовців від непритаманних для них завдань задля збільшення часу на проведення заходів бойової підготовки:

— На базі однієї з військових частин розпочато експеримент із залучення суб’єктів підприємництва до проведення прибирань приміщень і території.

У планах ССО — впровадити новий Кваліфікаційний курс для підрозділів інформаційно-психологічних операцій, завершити формування авіаційної та морської компоненти й розпочати підготовку пілотів та екіпажів у відповідності до поточних завдань.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,