ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Випускники військових вишів, які передумали служити, мають сплатити компенсацію за навчання

Військова освіта та наука Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 19 Липня 2019, 14:41

Не відкриємо таємницю, якщо зазначимо, що трапляються випадки, коли юнак навчається у військовому виші, здобуває диплом і згодом прощається з військом. Є хитруни, які відмовляються продовжувати навчання на випускному курсі. Є випадки, коли молодого офіцера звільняють за службовою невідповідністю. Чи існує можливість примусити таких осіб відшкодувати витрати на їхнє навчання?

— Є вже чимало випадків, коли у судовому порядку випускники військових навчальних закладів, у яких «зникло» бажання продовжувати офіцерську службу, компенсували державі витрати на їхнє навчання, — розповів на брифінгу в «АрміяInform» начальник відділу узагальнення судової практики — заступник начальника Північного територіального юридичного управління полковник юстиції Володимир Цицюра. — Сума сплати залежить від спеціальності, яку здобула людина. Зрозуміло, що найвищою вона буде для випускників без погонів бойових спеціальностей, а особливо — пов’язаних з авіацією.

За словами Володимира Івановича, група офіцерів Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка виступила з ініціативою створити спеціальну програму для всіх навчальних закладів МО України, в яку буде закладена база випускників вишів із подальшим контролем їхнього проходження служби. Якщо молодого офіцера, наприклад, буде звільнено за службовою невідповідністю під час першого контракту, він повинен буде відшкодувати витрати на своє навчання.

Ініціативу офіцерів-науковців було підтримано, тож робота над цією програмою триває.

Олександр Тереверко, «АрміяInform»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини

У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.

$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах
$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах

Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.

«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції
«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції

Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.

Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту
Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту

Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.

«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню
«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню

В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.

Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї
Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї

Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.

ВАКАНСІЇ
Зв’язківець

від 20000 до 120000 грн

Херсон

126 ОБр Сил ТрО

Дизеліст-електрик

від 21000 до 21000 грн

Запоріжжя

Бердянський РТЦК та СП

Діловод, військовослужбовець

від 21000 до 50000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

Технік зенітного ракетного обладнання, військовослужбовець

від 23500 до 53500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Водій кат В

від 21000 до 121000 грн

Миколаїв

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Інспектор-кінолог

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

--- ---