ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Збройних Силах обов’язково з’явиться перша жінка-генерал

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 17 Липня 2019, 12:20

Днями в Іспанії привітали першу жінку-генерала. 56-річна Патрісія Ортега Гарсія служить в армії з 1988-го, саме з цього року іспанським жінкам дозволили проходити військову службу.

Яка сьогодні перспектива в українських жінок-військовослужбовців? Чи не за горами той день, коли по всіх сайтах розійдеться фото усміхненої жінки-генерала Збройних Сил України?

Генерал-майор ЗСУ Сергій Салкуцан, заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, поділився думками з цього приводу.

Вірю, що це станеться

— В арміях західних держав по-іншому ставляться до жінок. Передусім там суспільство адекватніше сприймає засади гендерної рівності. Чи може в Україні жінка стати генералом? Я вірю, що це відбудеться. З однієї простої причини — кількість жінок-офіцерів, які навчаються на оперативному рівні, за останні п’ять років зросла в декілька разів. Якщо раніше ми говорили, що жінка на оперативному рівні — це поодинокі випадки на кшталт медика чи гуманітарія, то тепер вони є і на командних спеціальностях.

Як приклад офіцер згадує підполковника Олену Коршець, яка кілька років тому закінчила Національний університет оборони України із золотою медаллю, а нині є заступником начальника кафедри авіації.

— Вірю, що за кілька років опинимось у ситуації, коли жінки претендуватимуть на керівні посади. Не лише в галузі юриспруденції чи медзабезпечення, а й на серйозні командні посади, як у НАТО. У квітні у нас був круглий стіл, в якому взяла участь представниця Великої Британії капітан фрегата Королівських ВМС «Дункан» пані Елеонор Стак. Вона зустрічалася з нашими слухачами. На заході були присутні офіцери-чоловіки — її підлеглі. Як виявилося, головне — це ментальна готовність офіцерів-чоловіків виконувати рішення й команди, віддані жінкою-офіцером. Під час нинішньої війни ми побачили, що й у нас є українки, які дивують. Дивують навіть західних партнерів. Наприклад, командири артилерійських батарей, які виконували вогневі завдання часто навіть краще за чоловіків. Ми, до речі, активно впроваджуємо у навчальні програми питання гендеру. Зокрема працюємо над підручником і дистанційним курсом із гендерної рівності як експериментом для всіх військових вишів.

Повну версію інтерв’ю з генералом-майором Сергієм Салкуцаном читайте на нашому сайті.

Фото – «АрміяInform»

Читайте нас в Telegram
«Перевірити до 20 травня» — Олександр Сирський доручив посилити логістику на передовій

У Збройних силах України проведуть перевірку забезпечення бійців на передньому краї — акцент на підвезенні, евакуації та роботизованих системах.

«Стали кормом для риби»: морпіхи знищили човен із російським десантом у гирлі Дніпра
«Стали кормом для риби»: морпіхи знищили човен із російським десантом у гирлі Дніпра

Спроба росіян провести ротацію в гирлі Дніпра завершилась ударами з повітря — човен із десантом знищено.

«Прощальний кадр у 4К»: спецпризначенці СБУ за тиждень ліквідували понад 2800 окупантів
«Прощальний кадр у 4К»: спецпризначенці СБУ за тиждень ліквідували понад 2800 окупантів

FPV-дрони спецпризначенців СБУ продовжують системно знищувати ворога — рахунок іде на тисячі.

Покровський напрямок — окупанти 22 рази атакували позиції ЗСУ
Покровський напрямок — окупанти 22 рази атакували позиції ЗСУ

Від початку доби агресор 62 рази атакував позиції Сил оборони.

Знайшли «нору» — накрили артилерією: укриття окупантів знищили на Куп’янському напрямку
Знайшли «нору» — накрили артилерією: укриття окупантів знищили на Куп’янському напрямку

Розвідка десантників виявила замасковану позицію росіян, яку використовували для підготовки штурмів.

У Києві відбувся дводенний естонсько-український оборонний форум
У Києві відбувся дводенний естонсько-український оборонний форум

Київ став центром стратегічного діалогу між оборонними секторами України та Естонії.

ВАКАНСІЇ
Інспектор прикордонної служби, водій

до 20100 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

Навідник, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Оператор FPV-дронів (ЗСУ)

від 20100 до 120100 грн

Слов'янськ

Старобільський РТЦК та СП

Солдат

від 21000 до 121000 грн

Миколаїв

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Номер обслуги, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Кухар, молодший інспектор прикордонної служби

до 51000 грн

Запоріжжя

8 прикордонний загін

--- ---