ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Зенітні ракетні війська стримують кремль від реалізації в Україні сирійського сценарію

Прочитаєте за: 3 хв. 3 Липня 2019, 19:21

Про фахівців зенітних ракетних військ ЗМІ майже не пишуть. Їх рідко показують по телебаченню. Проте, перебуваючи далеко від зосередження військ на передовій, саме вони є тим вагомим аргументом, що стримує Кремль від застосування бойової авіації й не дає повторити у нас кривавий сирійський сценарій. Ці воїни тримають невидимий протиповітряний щит над Україною.

Загалом по всій території України цілодобово на бойовому чергуванні перебувають понад 2,5 тисячі фахівців зенітних ракетних військ. У районі проведення ООС сконцентровано потужне угруповання військ, здатне відбити масовану атаку авіації та крилатих ракет ворога.

Підтверджують це численні збиття БпЛА окупантів. Від початку російської агресії на Донбасі сили нашої ППО знищили понад чотири десятки ворожих безпілотників. Більшість з них високотехнологічні й вартісні апарати російського виробництва «Орлан-10», здатні вести розвідку українських позицій і корегувати вогонь ворожої артилерії.

Нині на озброєнні зенітних ракетних військ — зенітні ракетні комплекси «Бук-М1», зенітні ракетні системи С-125 і С-300 різних модифікацій. Так, техніка не нова, однак завдяки вітчизняній оборонці її ремонтують, відновлюють і модернізують. Утім ефективність такого озброєння залежить не лише від технічних характеристик. Важливим чинником залишається майстерність бойових екіпажів. За роки російської навали маємо унікальні напрацювання з підвищення результативності знищення ворожих БпЛА. Зараз це озброєння успішно застосовують на лінії зіткнення.

Важливість підготовки кожного окремо взятого ракетника, злагодженість екіпажів, бойових обслуг, окремих дивізіонів добре розуміють у Командуванні Повітряних Сил ЗС України. Тож наразі активно впроваджують бойовий досвід, змінюють формати, задуми та сценарії навчань. Нагальна увага — бойовим стрільбам. Цього року буде проведено ще масштабніші, ніж торік, навчання. Ідеться про бойові стрільби зі зведеними зенітними ракетними полками «Бук-М1» і «С-300П». Узагалі на 2019 рік заплановано понад півтори сотні різноманітних заходів бойової підготовки. Вони будуть проведені на тлі обстановки, максимально наближеної до бойової. Крім того, фахівці зенітних ракетних військ візьмуть участь у випробуваннях нового ракетного озброєння і дослідних пусках зенітних керованих ракет.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram