ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Смуга перешкод морпіха — чим важче, тим краще

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Червня 2019, 11:57 2

Сьогодні, напередодні святкування Дня Військово-Морських Сил України, 70 морських піхотинців батальйону майора Вадима Сухаревського склали вже традиційний для цієї складової національного флоту іспит. Воїни довели право носити «штормовий» берет морпіха, здолавши складну багатокілометрову психологічну смугу перешкод.

Вона має назву «психологічна» невипадково, адже на кожному етапі слід долати себе: перебороти біль, утому, зібрати волю в кулак і продовжувати йти вперед. Переважна більшість тих, хто склав іспит, уже мають значний бойовий досвід, набутий на Донбасі. Втім, процедури посвячення новачків у морські піхотинці не оминули навіть бувалі фронтовики.

Зазначимо: право на проходження смуги треба заслужити. За словами комбата майора Вадима Сухаревського, до випробування допускають лише військовослужбовців, які прослужили в морській піхоті щонайменше півроку і мають бездоганний послужний список. Крім того, вони складали іспити з фізичної та спеціальної підготовки, а ще – проходили медичне обстеження.

До речі, в облаштуванні однієї з найскладніших у війську смуг перешкод – морського піхотинця – немає єдиного стандарту. Головний критерій під час її підготовки – чим важче, тим краще. Кожен морпіх виконує вправи зі зброєю і в засобах захисту – бронежилеті й шоломі. У процесі подолання смуги інструктори не дають військовим нудьгувати, змушуючи прискорюватися, не знижувати темп, вказуючи на помилки в русі колоною, постійно провокуючи здатися, піти попити холодної води чи відпочити в холодочку.

Серед тих, хто випробовував себе, були бійці 503-го окремого батальйону морської піхоти і троє курсантів Військової академії (м. Одеса). Після того, як останній військовослужбовець завершив дистанцію, кожен морпіх урочисто склав присягу й отримав такий жаданий «штормовий» берет.

Євгеній Силкін, «АрміяInform»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook