Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Напередодні Дня морської піхоти України воїни пройшли смугу перешкод та склали Клятву морського піхотинця
23 травня щорічно в Україні відзначається День морської піхоти України. З нагоди свята військовослужбовці 38 окремої бригади морської піхоти долали психологічну смугу перешкод на право носити штормовий берет.
Як долали психологічну смугу перешкод морпіхи та складали Клятву морського піхотинця бачив спецкореспондент МОУ молодший лейтенант Антон Шевельов. Деталі — в його «адреналіновому» фоторепортажі.
Випробування відбувалися на імпровізованому полігоні неподалік району ведення бойових дій на східному фронті.
Щоби пройти цю смугу перешкод, скласти Клятву морського піхотинця та здобути право носити штормовий берет, деякі військовослужбовці прибули спеціально з бойових позицій. За спиною в них — неабиякий бойовий шлях.
Серед військовослужбовців, зокрема, були і морпіхи 503 окремого батальйону морської піхоти.
Так, психологічна смуга перешкод дає змогу перевірити не лише фізичні спроможності воїнів. Тут йдеться і про моральну стійкість, уміння працювати командою, взаємопідтримку, вольові якості тощо.
На рівних проходили смугу перешкод і військовослужбовиці бригади морської піхоти.
Після проходження смуги перешкод та випробування власної сили духу морпіхи отримали свої штормові берети з рук своїх командирів.
Більше фото з цієї виснажливої, але важливої для морпіхів церемонії — дивіться у світлинах.
День морської піхоти — професійне свято військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України, яке відзначається щороку 23 травня. Свято започатковане 2014 року, і у 2014-2017 роках відзначалося 16 листопада. Чинна дата святкування 23 травня встановлена від 2018 року Указом Президента України № 145/2018 «Про День морської піхоти України».
Підкреслимо, що, попри широкомасштабну війну росії проти України морські піхотинці продовжують підтримувати військові традиції.
Так, у 2023 році воїни окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського також проходили смугу перешкод і складали Клятву морського піхотинця.
Була така виснажлива церемонія і в 2024 році — тоді випробування на одному з імпровізованих полігонів проходили морпіхи окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського.
@armyinformcomua
На Краматорському напрямку оператори FPV-дронів 5-ї штурмової бригади знищили групу ворожої піхоти.
На Харківщині пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» продемонстрували результативну роботу, знищивши БТР, танк, міномет, САУ «Гвоздика» та вантажівки російських окупантів.
Депутату Дворічанської селищної ради на Купʼянщині заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності за те, що під час окупації він добровільно очолив комунальне підприємство, створене загарбниками.
Президент України Володимир Зеленський за підсумками Ставки повідомив, що обсяг підтримки на цей рік є найбільшим за час повномасштабної війни, та анонсував нові угоди з партнерами по НАТО щодо інвестицій у виробництво дронів-перехоплювачів.
Служба безпеки України затримала у різних регіонах країни шістьох проросійських інтернет-агітаторів, серед яких — спортивний журналіст, що закликав до бомбардувань Києва, та фітнес-тренер, який поширював фейки про Сили оборони.
Дві компанії зі США та одна з України стали переможцями Міжнародного інноваційного конкурсу NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченого протидії FPV-дронам з волоконно-оптичним керуванням. Вони отримають можливість доопрацювання своїх рішень спільно з профільними структурами НАТО.
від 20000 до 100000 грн
Дніпро
Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід в/ч А4806
від 21000 до 121000 грн
Краматорськ
106 окремий батальйон ТрО 109 окремої бригади Тро ЗСУ
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…