Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Молодший сержант Павло Корнєв народився в Луганській області.
Йому 29 років, до Збройних Сил пішов у 2018-му 30 січня, підписавши перший контракт. До армії Павло був музикантом. Він розповів кореспонденту АрміяInform про війну на всіх трьох місцях у танку, про зустріч із російськими десантниками, а також розкрив таємницю, що найстрашніше в бою.
Павло закінчив Сєвєродонецьке музичне училище імені Прокоф’єва, але це, як він каже, була мрія батьків. Отримав диплом, приніс його додому, поклав на стіл і пішов до військкомату. А згодом, після боїв з росіянами, вступив до військового вишу. Нині навчається на третьому курсі факультету озброєння військової техніки Військового інституту танкових військ.
Сам він про початок служби розповідає з гумором.
— Я не одразу став танкістом. Спершу я потрапив до «Десни». Просто пішов у ТЦК, де і запропонували послужити кілька місяців. Я погодився, згодом поїхав до 17-ї окремої танкової бригади. Спершу служив у групі матеріального забезпечення, потім був механіком-водієм і командиром танка.
Війну Павло зустрів у складі першого батальйону 17-ї окремої танкової бригади під Щастям. Заступив 23 лютого 2022 року в наряд черговим, аж раптом — вибухи, шибки тремтять. Згадує, командир роти залітає і каже: «Видавай зброю!».
Так о 4:00 і почалася війна. Павло сів у танк за механіка-водія, поїхали з Лисичанська до Щастя маршем, через незначну несправність відстав від колони. Зв’язок ліг повністю, ледве вдалось додзвонитися до десантників.
Добу пробули в Щасті, заносили місцевим у підвали їжу із заправки, до того ж виявилось, що в інтернаті були діти. Поліцейські хотіли їх вивезти, але добре, що дітей не посадили в автобус, бо росіяни накрили його артилерією. Дітей потім вивозили на покинутих автівках деесенесники та кілька поліцейських.
А потім почались бої. Як каже Павло, все було за Статутом — взвод піхоти діяв за підтримки його танка.
Запам’яталась перша зустріч із росіянами.
— Комічна була картина. Їдемо, тут поворот, і назустріч нам вилітає російський БТР, буквально обліплений піхотою. Вони ще й у блакитних беретах — десантники, блін. Я досі пам’ятаю ці здивовані перекошені обличчя. А в нас все працює — система, снаряд у гарматі. Шарахнули їм у лоб. Вони ж крилата піхота, ось і полетіли… шматками.
Згодом танкісти з десантниками опинись в оточенні, вирвались з нього, а дорогою знищили російську ДРГ, відійшли до Сєвєродонецька, де вже зайняли оборону.
Бої були важкими, танчик Павла підбили, там і лишився. Він пригадує:
— Підірвати його нам заборонило командування. Я що міг, розбив, висмикнув усі дроти, які там бачив. Розбили приціл, радійку. Загалом кажучи, нашкодили як могли. Основне — у нас після влучання вигнало олію. Ми їхали 30 км без масла, це, по суті, не танк, а труна вже була. Тому ремонт росіянам обійшовся б у чортову копійчину. Після того ми на Бахмуті довгий час були, поки нам не знайшли машини. Я встиг повоювати на всіх трьох місцях у танку. У нас в екіпажі взаємозамінність на рівні. Тобто проблеми пересісти, припустимо, з механіка на навідника чи з навідника на командира, чи навпаки — питання не стояло.
Запам’ятався Павлу один бій на Кремінній.
— Там десантники затиснули кадировців у двоповерховому будинку, хоч і хтось казав, що кадировці — це ТікТок війська, але там, кажучи чесно, були не ТікТок війська — відстрілювалися, здаватися не хотіли. Загалом кажучи, довелося розібрати цей будинок з гармати разом з ними.
Потім були бої під час оборони Лимана.
— Цікаво було — там кажуть, що будуть танки Т-72, ми на Т-64. Загалом у мене на Т-72 легка алергія, бо зазвичай або вони стріляли в мене, або я їх у прицілі бачив. Коротко кажучи, ми там каталися, відстрілювалися, як потім з’ясувалось, проти нас був, по-моєму, чи то батальйон противника, чи то й навіть полк. Ну, одного дня, був бій, конвеєр уже відстріляли, загалом кажучи, треба відкочуватись. Ну, я ж думаю, що місто ще наше, відкрив собі люк, їду по-похідному. Доїжджаю так до Т-подібного перехрестя. Їду прямо, у мене танк просто зелений. Дивлюся, стоїть Т-72. Думаю, щось не те. Під’їжджаю майже впритул, а там сидить хтось із трьома великими зірками, полковник. росіянин. Теж у польовій формі, дивиться на нас. Ми проїжджаємо, стріляти ж нема чим, порожні, а в нас маленький синьо-жовтий прапорець на башті був намальований. Він бачить той прапорець, перелякано намагається застрибнути в башту, але застряг в люку. Мене починає розбирати сміх, я на газ, намагаюся звідти загалом відвести нас трохи далі. З російського танка почав НСВТ (баштовий кулемет. — Авт.) стріляти, намагався розстріляти радіатори. У нього з цього, звичайно, нічого не вийшло, я виявився трохи швидшим…
Я слухаю його жартівливі розповіді про зовсім не смішні справи, дивлюсь в його усміхнене обличчя, на орден «За мужність» ІІІ ступеня, яким він нагороджений за ті бої, і несподівано для себе питаю: «А що було найважчим у боях?»
І помічаю, що посмішка стає якоюсь неживою. Павло відповідає повільно, відділяючи слова:
— Чесно кажучи, було трохи страшно, але, як не дивно, в бою просто повідпадали всі зайві думки. Найстрашніше — це було до бою, очікування. Просто коли вже працюєш, всі зайві думки кудись зникають, маршрут згадуєш, якісь дії в голові моделюєш. Скажу так. Було дивно бачити, що хтось ламається, хтось навпаки, від кого не очікуєш, показує якісь дива героїзму. Люди по-різному розкривалися в бою, дуже по-різному…
До речі, якщо вам цікаві не тільки історії героїв, але й інший спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform.
@armyinformcomua
Увечері російські безпілотники атакували Ніжинський район, внаслідок удару загинув цивільний чоловік.
У суботу близько 17:30 ворог завдав удару по цивільній інфраструктурі у Ковпаківському районі Сумської громади.
21 червня близько 17:05 російський ударний безпілотник поцілив поблизу багатоквартирного житлового будинку в селищі Старий Салтів Чугуївського району Харківської області.
Підрозділи морської піхоти України взяли участь в багатонаціональних навчаннях «Сі Бриз 2025» — масштабному комплексі тренувань, що має на меті поглиблення взаємодії та обмін досвідом між військовослужбовцями дружніх держав.
Окупанти активно тиснуть на Покровському напрямку, докладають зусиль як для виходу на адміністративні кордони Дніпропетровської області. Але успіху в цьому росіяни не досягли.
Увесь день агресор атакував Нікопольщину в Дніпропетровській області, спрямовуючи на район дрони та артилерію.
від 21000 до 24000 грн
Чоп
Державна прикордонна служба України
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…