Під час російсько-української війни це почесне звання набуло особливої ваги у державі. Адже героїзм став невіддільним від жертовності. Він став чимось винятковим,…
Молодший сержант Іван з позивним «Голод» — стрілець-зенітник 3 десантно-штурмового батальйону 82 окремої десантно-штурмової Буковинської бригади.
— Я «Голод», бо так хлопцям подобається, а я, якщо чесно, завжди голодний до всього — двіжу та адреналіну. Ну і інколи не доїдаю або переїдаю, як буває на службі,— жартує Іван.
Десантник родом із Білої Церкви, він уже другий рік служить у бригаді, яку називає своєю другою родиною. А коли його запитують, чим займається на службі, Іван відповідає просто:
— Все — і підготовка особового складу, і перевірка майна, боєкомплектів, ракет, зброї. Ну і, звісно, мотивую пацанів. Інколи словом, інколи про*ном. Головне — налаштувати їх так, щоб вони не хотіли вмерти, а хотіли вбити і повернутися назад.
Одним із головних досягнень Івана став рейд 2024 року на Курщину, під час якого він збив російський Ка-52 «Алігатор».
— Третій день операції. Хлопці по радіо передають: вертушки летять, бігом на знищення. Я на позицію, беру ПЗРК «Стінгер». Гелікоптер летів прямо на мене. Заважала лише електромережа — боявся, що ракета може зачепитися. Але все пішло гладко. Постріл, і вже за кілька секунд ховаюся в посадці, щоб ворог не засік позицію. Чую по радіо: «Попав!» Хлопці щасливіші, ніж я сам, адже в мене шок. Потім вже прийшло почуття максимальної радості і вдоволення. Після цього ворог уже так нахабно не літав,— розповідає він.
«Голод» наголошує, що «Стінгер» — це потужний інструмент, але не з усіма ПЗРК все так «гладенько»:
— У мене було 4 ракети для більш старішого ПЗРК, які просто не вилітали — старе обладнання. Хочеш прикрити піхоту, а не можеш. Тому „Стінгер“ для нас — це вирішення багатьох проблем. Там все просто: ціль у мушці — секунда-півтори — постріл. Часу на роздуми немає.
Зараз бойових завдань трохи менше, бо ворог зрозумів, що залітати небезпечно. Але, за словами Івана, вони завжди готові.
— Якщо це БПЛА типу Zala або SuperCam, то працюємо за ситуацією. Якщо просто пролітає повз — не витрачаємо ресурс та не «палимо позицію». Якщо летить конкретно на нас, тоді збиваємо стрілецькою зброєю. З ПЗРК ходимо лише на «велику рибу».
Коли Іван прийшов на службу, спочатку планував піти у 95 бригаду ДШВ, бо там служили його друзі. Але потрапив у 82-гу і не пожалкував:
— Коли починав навчатися, багато побратимів хотіли на арту чи бути танкістами. Я подумав і зрозумів, що для мене буде максимально круто нищити авіацію противника. Так і вийшло. Я постійно вчуся, підвищую кваліфікацію. Мрію стати головним сержантом взводу, і не тільки вчити хлопців, а й далі бігати з ними, знищуючи ворожі вертушки.
У Німеччині зенітник довів навички до ідеалу, і тепер «Голод» — один із найкращих у своїй справі.
«Те, що ми робимо зараз, наші діти вивчатимуть у школах. Це історія, яку ми пишемо своїми руками. І я вдячний кожному, хто віддав за це життя».
Слова Івана резонують у серцях. Він живе заради Перемоги і робить усе, щоб ворог боявся навіть з’явитися в небі над Україною.
@armyinformcomua
Станом на ранок 7 грудня російські війська продовжують обстріли населених пунктів Донеччини, спричиняючи руйнування інфраструктури та житла.
У рамках проєкту Європейського Союзу «Комплексна підтримка національного сектору з протимінної діяльності» відбувся триденний воркшоп, присвячений покращенню навичок і стандартів у сфері розмінування. Участь у заході взяли представники Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, а також експерти Центру досконалості протимінної діяльності.
На Вовчанському напрямку ситуація стабільна і напружена. Ворог продовжує обстрілювати наші позиції з усього наявного озброєння: КАБи, артилерія, дрони, міномети.
У Василівському районі російські окупанти завдали артилерійського удару по селу Приморське.
На Курахівському напрямку росіяни зберігають свою велику присутність і не втрачають амбітних планів рухатися вперед. Проте їм заважають успішні бойові дії наших бійців.
Російські війська суттєво підвищили інтенсивність використання безпілотних літальних апаратів на Луганському напрямку. Якщо наприкінці листопада кількість ворожих БПЛА становила 40-60 на добу, то нині цей показник перевищує 100.
від 21000 до 125000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
23 ОМПБ 56 ОМПБр
Під час російсько-української війни це почесне звання набуло особливої ваги у державі. Адже героїзм став невіддільним від жертовності. Він став чимось винятковим,…