— Національний президентський оркестр — знаний у світі професійний колектив, який люблять та поважають в музичному середовищі. Як вас нині, в час великої війни, зустрічають за кордоном? — Наша…
46 окрема аеромобільна бригада регулярно проводить навчання особового складу. Що є найважливішим під час бойової підготовки та як поєднувати бойову роботу з навчанням?
Аби дізнатись, кореспонденти АрміяInform вирушили на полігон до бригади…
Підготовка підрозділу налічує тактичну, бойову, інженерну та медичну підготовку (тактмед):
— Сьогодні у нас були заняття з тактичної медицини. Потім тактика: за планом, на бронетехніці слід було висунутись на позицію, умовно до ворога, і під прикриттям бронемашини зробити спішування, розгорнутися в бойовий порядок і провести штурмові дії в напрямку ворога. Таке невеличке бойове завдання. Застосовували бойові гранати, бойові набої та димові шашки, — розповідає командир роти з позивним «Анод». — Але один з головних напрямів — це медицина. Бо під час штурмів буває багато легких поранень, і добре, що хлопці розуміються на своїй справі. Ми швидко евакуйовуємо своїх поранених і надаємо допомогу.
Офіцер зазначає, що кожен військовослужбовець підрозділу має вміти користуватись усім озброєнням, яке наявне в бригаді.
— Стрілець має вміти стріляти на тільки з автомата, але з різних видів кулеметів, гранатометів. Як це організаційно у нас влаштовано? Наприклад, хлопці вийшли з виконання… Візьмемо систему «десять днів на позиції — десять днів у районі зосередження». Три дні відпочивають, потім п’ять-шість днів вони тренуються, займаються підготовкою, бойовим злагодженням, — пояснює «Анод».
На запитання, як відбувається підготовка, відповідає:
— Спочатку мобілізований проходить базову військову підготовку від 30 днів на території навчальних центрів, де вони отримують всю базу знань. Це вогнева, тактична підготовка, пересування на полі бою, поводження зі зброєю, тактична медицина. Щоби людина, яка приїхала в підрозділ, вже могла бути стрільцем.
Командир роти каже, що згодом, коли військовослужбовець потрапляє до бригади, його розподіляють на посаду.
— Наприклад, посаду кулеметника, гранатометника, стрільця-снайпера… Потім військовослужбовець отримує відповідну зброю. Наступний етап: збори під керівництвом досвідчених інструкторів з бойовим досвідом. Вони проводять теоретичні та практичні навчання зі зброєю, яка є в підрозділі і якою має володіти кожен військовослужбовець, — зауважує офіцер.
Після індивідуальної підготовки відбувається злагодження відділень:
— Щоб хлопці вміли працювати групами: спочатку 2–3 людини, потім до десяти осіб. Зараз на полі бою ніхто не використовує більш ніж десять солдатів, щоб уникати скупчення. Засоби розвідки швидко виявляють велику кількість людей, а далі включаються артилерія, дрони, скиди… Найчастіше використовуємо тактику малих груп, вона дуже добре показала себе на Запоріжжі.
За словами «Анода», така тактика знижує бойові втрати особового складу.
— Ми ще практикуємо перед виходами перегляд відео з дронів тієї місцевості, яку будуть штурмувати хлопці, тренуємось на схожих ділянках, із подібним рельєфом, будуємо навчальні траншеї, бліндажі, що максимально схожі на позиції ворога. Щоб хлопці точно розуміли, куди вони йдуть і що будуть робити.
@armyinformcomua
У зоні відповідальності ОСУВ «Хортиця» російська окупаційна армія в листопаді втратила понад 35 тисяч військовослужбовців.
FPV-майстри спецпідрозділу ГУР МО України Firebird продемонстрували кадри знищення ворожої автомобільної техніки, удари по схованках російських окупантів, спалення їхніх засобів зв’язку, спостереження та електроживлення.
Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників. Натомість Сили оборони України завдають ворогу значних втрат у живій силі та техніці.
Підрозділи розмінування Міністерства оборони України в листопаді очистили від вибухонебезпечних предметів 18 445,39 га територій, з яких 18 266,09 га — це землі сільськогосподарського призначення.
Пілоти 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського показали цілу низку влучань у ворога дронами-камікадзе та скидами.
Президент України Володимир Зеленський і Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц у Києві оглянули новітні зразки виробів із системами автоматичного виявлення та ураження цілей, зокрема БПЛА, FPV-дрони, наземні роботизовані комплекси та систему керування «рою дронів».
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
від 20500 до 120500 грн
Київ
Військова частина А7039
від 20500 до 120500 грн
Київ
Військова частина А7039
від 20000 до 120000 грн
Покровськ
Бахмутський ОБ ТрО
— Національний президентський оркестр — знаний у світі професійний колектив, який люблять та поважають в музичному середовищі. Як вас нині, в час великої війни, зустрічають за кордоном? — Наша…