Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
ТБКМ «Дозор-Б» (абревіатура від «тактична бойова колісна машина») — повнопривідна бойова броньована машина з колісною формулою 4х4.
Створили її інженери та конструктори українського ОПК як багатоцільовий захищений транспортний засіб для транспортування особового складу, зброї та військового обладнання вагою до 2 тонн.
Повна маса машини — від 6,3 до 8,55 т. Довжина — 5800 мм. Ширина — 2450 мм. Висота — 2700 мм. Екіпаж — 3+6 осіб.
Зварний несучий кузов броньовика з кевларовим підбоєм забезпечує надійний захист від бронебійних куль та протимінний захист екіпажу і внутрішнього обладнання.
Дно також виконане з броньової сталі, має циліндричну форму.
Міностійкі сидіння десанту кріпляться до корпусу, а не до днища.
Кулестійкі склопакети і перископи забезпечують захист, аналогічний основному броньовому захисту.
«Дозор-Б» оснащений рядним низькооборотним 4-циліндровим дизелем Deutz AG BF 4M 1013 АС (Euro-3) 191 к.с. 5-ступенева АКП Allison LCD 1000 5+1. Підвіска — незалежна торсіонна, А-подібні важелі, по 2 гідроамортизатори на колесо.
Є електропідігрів лобового скла та бічних дзеркал, панель приладів зроблена з використанням процесорної техніки.
Радіостанція може приймати дані навігації, також є супутникова навігаційна система, підпусковий підігрівач, витяжні вентилятори порохових газів. Кондиціонер та обігрівач забезпечують екіпажу комфортні умови для бойової роботи.
Вантажопідйомність «Дозору-Б» — 2 т, максимальна швидкість — 120 км/год. Запас ходу — 790 км. Брід — 1 м. Він долає підйом до 30°, максимально допустимий кут крену — 24 градуси. Аеротранспортабельний: Ан-70.
Є машини, які без важких поломок пройшли дорогами війни по 20 тис. км і більше. Цей показник вищий, ніж у радянських БРДМ та БТР-80.
Як розповідає старший солдат Ігор Пискун, який воює на «Дозорі-Б»:
— Перші «Дозори» ми отримали за декілька років до повномасштабки. З початком великої війни ми зрозуміли, що без «Дозорів» нам було б дуже важко. У мене був «Дозор» — я б йому пам’ятник поставив. Від самого початку я його майже не глушив, там були чагарі, болото, він все витримав. Він здатний проїхати там, де БТР чи БРДМ не пройдуть.
«Дозори» нас дуже виручали, навіть у такі моменти, що здавалося — все, але… поруч прилітало, уламки летять — а від броні тільки фарба відлущується. Навіть уламки від 152-мм — одного разу був обстріл — так тільки двірник на склі відбило. Якщо немає прямого влучення, ти в безпеці. Ми і поранених ними вивозили, і БК возили — загалом, він нас дуже часто виручав.
Фото з особистого архіву Ігоря Пискуна.
@armyinformcomua
Бійці 73 центру ССО на Курщині уражають особовий склад та техніку противника усіма наявними засобами.
Оператори 414 бригади безпілотних систем ЗСУ «Птахи Мадяра» продемонстрували, що можуть обходити ворожі засоби РЕБ, які росіяни встановлюють на своїй «броні».
Зазвичай колони техніки супроводжують 2 танки, які ведуть вогонь по наших позиціях, поки піхота висаджується.
Батальйон ударних безпілотних авіакомплексів «Ахіллес» 92 штурмової бригади імені отамана Івана Сірка разом з гвардійцями 1 бригади оперативного призначення «Буревій» Нацгвардії вчасно виявили та спалили ворожу техніку.
На Запорізькому напрямку відбуваються комбіновані атаки, обстріли, нальоти ворожих FPV-дронів та дронів зі скидами, проте лінія фронту загалом стабільна вже півтора роки.
Бійці батальйону К-2 54 механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи до ноги знищили окупантів, які намагалися просочитися між позиціями.
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
23 ОМПБ 56 ОМПБр
від 20000 до 120000 грн
Вся Україна
Третя окрема штурмова бригада ЗСУ
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…