Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Виборчі перегони, як ми вже неодноразово мали можливість переконатися, є найбільш дестабілізуючим фактором у міжнародній підтримці України.
Адже іноземні політики, намагаючись взяти гору над опонентом, вдаються до висловлювань і дій, які воюючий український народ сприймає дуже болісно. Особливо коли йдеться про надання критично важливої військової допомоги, кожен день зволікання із якою забирає десятки життів наших воїнів.
Власне, «підтримка України» ще з 2014 року стала козирною картою політичних сил у країнах Євросоюзу та США.
У час виборів, коли градус політичної боротьби підвищується, «підтримка України» дуже часто опиняється в епіцентрі уваги та скандалів. А сама Україна стає заручником цієї боротьби.
Саме це ми нині бачимо, спостерігаючи за перебігом передвиборчої кампанії в Сполучених Штатах Америки. Забігаючи наперед зауважу, що підтримка України є стратегічним інтересом США, й вони будуть її надавати в будь-якому разі.
Але, зважаючи на виборчі перегони, представники обох конкуруючих політичних партій — демократів і республіканців — зацікавлені відтягувати час, щоб заробити собі побільше політичних дивідендів.
Стратегія демократів — якомога швидше отримати рішення про виділення коштів, щоб швидше почати їх «освоювати». Республіканці ж вимагають гарантій їх цільового використання.
При цьому, Сполучені Штати Америки уже виділили Україні допомогу на понад $110 млрд. І двопартійна підтримка України в США зберігається.
Кандидатом у президенти від республіканців на виборах, що відбудуться в листопаді, швидше за все буде 45-й Президент США Дональд Трамп.
Він наполягає на наданні Україні допомоги у вигляді безвідсоткових позик без запланованих виплат: «Вони хочуть дати їм ще 60 мільярдів доларів. Зробіть це таким чином. Позичте їм гроші. Якщо вони зможуть, то повернуть нам. Якщо ні, вони не повинні нам їх повертати», — зазначає експрезидент.
Дональд Трамп заявляє, що зробить для захисту України більше, ніж чинний глава Білого дому Джо Байден. У разі своєї перемоги Трамп має намір змусити Україну сісти за стіл переговорів з росією, погрожуючи їй припиненням постачання зброї.
Важелем тиску на росію, навпаки, стануть погрози різко збільшити допомогу Україні й посилити санкції проти рф у разі, якщо від переговорів відмовиться москва.
При цьому він ніяк не коментує ключову умову мирних переговорів України — виведення російських військ з її міжнародно визнаної території. Але раніше заявляв, що Україні, можливо, доведеться поступитися деякими територіями, щоб зупинити війну.
Прокоментувати американські вибори вирішив і путін, заявивши, що для нього особисто «вигіднішим» лідером США є нинішній президент Джо Байден, а не Дональд Трамп.
Пригадується, як незадовго до широкомасштабного вторгнення путін заявляв, що для нього Петро Порошенко був «кращим» лідером України…
Водночас Трамп говорить, що в разі чергового президентства Байдена путін «отримає все, що він захоче, включно з Україною, як подарунок»…
І це після того, що Байден протягом багатьох місяців згуртовував світових лідерів для надання Україні більшої військової допомоги і тиснув на Конгрес задля ухвалення пакетів підтримки на мільярди доларів. Натомість Трамп постійно намагався підірвати ці зусилля, закликаючи республіканців голосувати проти. Така вона американська політика…
Спікер Палати представників США Майк Джонсон — палкий прихильник Трампа. Він репрезентує його погляд на зовнішню політику, ставлення до парламентаризму й підхід до держуправління.
Кілька днів тому стало відомо, що Джонсон розпочав перерву у роботі палати до кінця лютого, не виносячи на голосування пакетний проєкт закону, до якого входять кошти на підтримку України.
Таким чином довгоочікуване голосування за рішення про продовження підтримки України відкладається щонайменше на два тижні.
У відповідь на це Президент США Джо Байден опублікував у Фейсбук символічну фотографію з Президентом України Володимиром Зеленським і написав: «Нездатність підтримати Україну в цей критичний момент ніколи не буде забутою».
Думаю, за час перерви в роботі нижньої палати Конгресу ми почуємо ще багато виступів на тему «підтримки України» від лідерів і представників обох партій.
Але вже до 8 березня має бути ухвалений федеральний бюджет США. І Палата представників у березні так чи інакше проголосує або за чинний пакет допомоги для України, або за схожий пакет у межах федерального бюджету. Протягом лютого якраз і вирішиться яким буде остаточне рішення.
Україна ж змушена за цим всім просто спостерігати та паралельно шукати інші шляхи та можливості для поповнення бойового озброєння…
@armyinformcomua
Столиця та інші українські міста пережили справжній терор. З повітря їх атакувала величезна кількість дронів — 440 одиниць. Загалом знешкоджено 428 БПЛА — з них збито 262 і 166 локаційно втрачено.
У Запоріжжі правоохоронці ліквідували масштабну схему ухилення від мобілізації, викривши весь ректорат приватного університету, який за хабарі «зарахував» до аспірантури майже 3000 військовозобов’язаних.
Спецпризначенці окремого загону «Крила Омеги» влучним ударом FPV-дрона знищили рідкісний та потужний міномет 2С4 «Тюльпан» противника.
Оператор батальйону «SIGNUM» продемонстрував найвищий пілотаж, залетівши FPV-дроном під антидронову сітку та знищивши ворожу «буханку».
Вступна кампанія 2025 року триває. Кафедра військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу оголошує набір на програму підготовки офіцерів служби пально-мастильних матеріалів.
На Лиманському напрямку дуже багато російських полонених, які буквально здаються один за одним. Усе через те, що російські командири кидають їх напризволяще — без їжі та води.
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…