Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
Про це під час брифінгу у пресцентрі АрміяInform розповів головний сержант Збройних Сил України Олександр Косинський.
— У нас є декілька етапів відбору мобілізованого персоналу. Наразі жоден мобілізований не заходить у бойові військові частини, не пройшовши базову загальну військову підготовку (БЗВП. — Ред.). Усі мобілізовані — навіть ті, що служили раніше, мали досвід строкової служби — всі спочатку направляються у навчальні центри, тренувальні батальйони і проходять БЗВП. Спроможність наших тренувальних підрозділів для проведення такої підготовки — десятки тисяч курсантів за один раз. Крім того, ми ще готуємо військовослужбовців за кордоном. І до мобілізованих, коли вони проходять таку підготовку, придивляються інструктори. У нас практично всюди, де є підрозділи БЗВП, присутній навчальний підрозділ сержантського складу, — зазначає Олександр Косинський.
За його словами, інструкторський склад навчальних підрозділів також придивляється до майбутніх кандидатів:
— Зараз є система відбору мобілізованих, яка виявляє їхні риси характеру, морально-ділові, лідерські якості, психологічну стійкість. Ми вивчаємо, ким ці мобілізовані були у цивільному житті. Серед них є і менеджери, і керівники, і педагоги. Тобто, якщо людина обіймала певну керівну посаду, то зрозуміло, що вона зможе працювати із особовим складом. Далі ці люди, які привернули до себе увагу як потенційні сержанти, направляються в бойові військові частини. І вже там командири можуть дивитися, як ці військові поводять себе у бойових умовах. Далі майбутніх кандидатів на сержантську посаду направляють до навчальних підрозділів, в основному на курс командирів відділення.
Головний сержант Збройних Сил України зауважує, що є і інший варіант.
— Це коли під час проходження БЗВП ми відібрали тих, хто однозначно має певні лідерські якості. Тоді ці люди не їдуть в бойові бригади, а одразу заходять на підготовку як сержанти, на курс командира відділення. Чому? Тому що, коли вони попадуть в бойові бригади, не завжди командир там матиме можливість взяти їх всіх і відпустити на навчання, адже бригада бере участь в бойових діях… Тому ми з 300 людей відбираємо 70-90 найкращих і заводимо, повторюсь, на курс командира відділення. Вони навчаються півтора місяця. І вже потім у військах ми їх призначаємо на сержантські посади. Звісно, у таких військовослужбовців ще немає бойового досвіду. Тому у бригадах ми намагаємося робити так, щоб люди, які прибувають, не потрапляли відразу в бій. Їх залишають в районах відведення і ще тиждень-два досвідчені сержанти проводять з ними заняття, готують до того, що вони побачать на лінії фронту, до реалій, притаманних тому чи іншому відрізку передньої лінії бойового зіткнення. Роблять таку собі допідготовку і потім поступово заводять їх на позиції. Звісно, не все в цій системі (відбору. — Ред.) працює так, як треба, або як хотілось би. Бо надто велика кількість людей, з якими треба працювати, а також є нестача фахівців, які були б достатньо компетентними у питаннях відбору. Але ми робимо все, що можемо, і навіть більше, — додав головний сержант Збройних Сил України Олександр Косинський.
Фото Дмитра Юрченка
Найбільше від ворожих обстрілів потерпав Куп’янськ — ворог бив по місту щонайменше тричі з різних видив озброєння, зокрема й ракетою оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер».
Рустем Умєров обговорив з Ґабріелюсом Ландсберґісом ситуацію на фронті, а також щоденні обстріли наших міст, під час яких ворог продовжує вбивати цивільних.
Вночі та зранку росіяни здійснили 6 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 17 вибухів.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Керівник українського оборонного відомства зустрівся із делегацією на чолі з міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном.
У ніч на 14 вересня противник атакував Україну ударними БПЛА типу shahed . Усього радіотехнічними військами Повітряних Сил виявлено та здійснено супровід 76 «шахедів» із напрямків Курськ, Єйськ – рф, Чауда – Крим.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…