ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Чернігівщині армійці Сил тероборони навчали місцевих мешканців азів військової справи

Відео Регіони Репортаж
Прочитаєте за: 3 хв. 20 Листопада 2023, 20:55

Відповідний захід організувало Регіональне управління Сил територіальної оборони «Північ» ЗСУ за підтримки міської військової адміністрації та громадської організації «Активне суспільство України».

Так, військові, які мають вже величезний досвід участі у бойових діях як під час виконання обов’язків у районі проведення АТО/ООС, так і під час широкомасштабного вторгнення, розповідали про основи будови, застосування та техніки безпеки вітчизняної стрілецької зброї і закордонних її зразків.

— У людей є бажання вчитися, а деякі також хочуть згодом призватися до війська і, звичайно, вже мати певні навички застосування стрілецької зброї — основної зброї нашої піхоти. Тож, ці питання ми їм розкриваємо, проте не забуваємо і про заходи безпеки. Надалі для охочих ми будемо формувати певні групи, і такі заняття будемо проводити на постійній основі, вивчаючи техніки прицілювання, особливості застосування стрілецької зброї та пересування зі зброєю, тобто це буде певна базова підготовка, — розповідає керівник заняття військовослужбовець Володимир.

Разом із заняттями щодо використання та застосування стрілецької зброї учасники вивчали і тактичну медицину.

— До війни я взагалі не була дотичною до медицини, проте з початком широкомасштабного вторгнення довелося навчатися цьому. Це дуже важливий напрям саме зараз, — каже керівниця заняття із тактичної медицини, санітарна інструкторка Тетяна.

— Завдяки інструкторам, які з 2014 року на фронті, я дуже багато чого вивчила і наразі готова до будь-якого розвитку подій, зокрема і надавати медичну допомогу на фронті. У березні минулого року я почала надавати допомогу в Київській області, адже були випадки поранень під час масованих обстрілів. Дуже багато на той час було осколкових поранень. Війна вчить дуже швидко. І хоча місцеве цивільне населення і немає стосунку до медицини, проте обстріл мирної території може трапитися в будь-який момент, і допомогу буде надавати і ця категорія населення, яка повинна це робити вчасно та якісно. Я, по-перше, хочу навчати мешканців зупиняти масивні кровотечі та довести важливість наявності медичної аптечки в кожного мешканця під рукою.

Громадські організації Чернігівщини також активно долучилися до таких заходів і готові у будь-який спосіб сприяти їх впровадженню.

— Організацією ми займаємося вже майже рік. Водночас із навчанням стрілецької справи та тактичної медицини розповідаємо населенню про можливу хімічну небезпеку і як реагувати на це. Також проводимо і мінну безпеку для дітей. На майбутнє хочемо розширятися, збільшувати кількість таких навчальних центрів для цивільного населення. Ці базові навички зможуть захистити нас, якщо до цього серйозно ставитися. На майбутнє хочемо створити реабілітаційний хаб для наших військових, аби поряд із кабінетами психолога та реабілітолога тут працював і басейн, щоб армійці приходили, аби відпочити у вільний від служби час, — повідомив голова громадської організації «Активне суспільство України» Максим Богомаз.

Місцеві мешканці вважають, що такі заняття є корисними для них, і готові й надалі їх відвідувати.

— У нас триває війна, і я прийшла сюди, аби навчитися. Ми мусимо знати, що у будь-який момент зможемо надати допомогу і собі, і рідним, і зовсім стороннім людям. Може прилетіти звідусіль, треба вміти надати першу домедичну допомогу пораненому. Також необхідно знати і основи стрілецької зброї. Надалі буду і сама, і разом з друзями та рідними відвідувати такі заняття, адже березень 2022 року може повторитися, — поділилася враженнями місцева мешканка Тетяна.

Фото та відео автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить