ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Дії російських військових на ЗАЕС можуть призвести до радіаційної аварії — Енергоатом

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 4 Жовтня 2023, 11:06
Ілюстративне фото

російські загарбники на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції вивели енергоблок №4 зі стану «холодний зупин» у стан «гарячий зупин». Натомість енергоблок №6 виводять з «гарячого» стану в «холодний».

Про це повідомляє НАЕК «Енергоатом».

«Перебування російських військових, зброї та важкої техніки на майданчику Запорізької АЕС, а також недотримання вимог ліцензій Держатомрегулювання веде до неминучої деградації обладнання та систем станції, важливих для безпеки. Це може призвести не лише до зростання кількості відмов обладнання, а й спровокувати виникнення радіаційної аварії», — наголосив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Він нагадав, що відповідно до вимог ліцензій Держатомрегулювання щодо експлуатації енергоблоків ЗАЕС, всі енергоблоки станції мають перебувати виключно у стані «холодний зупин». Переведення енергоблоків у більш небезпечний стан «гарячий зупин» — заборонено.

«Такі вимоги до експлуатації енергоблоків ЗАЕС були висунуті через відсутність своєчасного та якісного технічного обслуговування та необхідних поточних ремонтів обладнання протягом всього часу окупації станції. Але фейкова адміністрація нехтує не тільки законними вимогами легітимного оператора — Енергоатома — та регулятора, а й здоровим глуздом», — наголосив очільник Енергоатома.

Нагадаємо, такі дії окупантів вже призвели до низки аварійних ситуацій. Зокрема, на енергоблоці №4 внаслідок його розігріву відбулось протікання радіоактивного теплоносія (води), що є порушенням одного з бар’єрів на шляху розповсюдження радіоактивного забруднення.

Аналогічна ситуація сталась і під час спроби загарбників «розігріти» енергоблок №6. Крім того, його переведення в «гарячий» стан спричинило значне збільшення кількості рідких радіоактивних відходів на майданчику, що несе потенційну шкоду для персоналу, населення та навколишнього середовища.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Укриття не врятували — різанина ворожих бронемашин на Курщині

Укриття не врятували — різанина ворожих бронемашин на Курщині

Воїни підрозділу Kaladrius у взаємодії з ротою ударних безпілотних авіакомплексів Prime на прикордонні з Курщиною знищили три російських БТР та купу автотранспорту.

Поховали під землею — удар по схованці російських дронарів

Поховали під землею — удар по схованці російських дронарів

Бійці 20-го полку безпілотних систем «К-2» показали, що стається з позицією російських пілотів після її виявлення.

Дякують, що живі — у полон узяли 4 російських штурмовиків

Дякують, що живі — у полон узяли 4 російських штурмовиків

Бійці 33 штурмового полку захопили в полон одразу 4 окупантів, які атакували наші позиції.

«Якщо когось ранило, його добивали» — китайський найманець росіян розповів, як штурмував Вовчанськ

«Якщо когось ранило, його добивали» — китайський найманець росіян розповів, як штурмував Вовчанськ

Бійці 34-го батальйону «Вовкодави» 57-ї мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка взяли в полон китайця, який пішов у російську армію на заробітки.

Ах і мат — спецпризначенці ГУР знищили трьох кадирівців у глибокому тилу противника

Ах і мат — спецпризначенці ГУР знищили трьох кадирівців у глибокому тилу противника

Бійці підрозділу ГУР МОУ Легіон «Свобода Росії» влаштували успішну засідку на бойовиків росгвардійського підрозділу «ахмат» поблизу села Велика Білозерка.

У будинку, підвалі, бліндажі та в техніці — дрони уражають окупантів всюди

У будинку, підвалі, бліндажі та в техніці — дрони уражають окупантів всюди

Бійці батальйону безпілотних систем Martlet 31 механізованої бригади імені генерал-хорунжого Леоніда Ступницького показали підбірку влучань по живій силі росіян.

ВАКАНСІЇ

Пілот FPV дрону, військовослужбовець

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада Холодний Яр

Військовослужбовець

від 30000 до 120000 грн

Запоріжжя

Комунарський РТЦК та СП

Водій (кат. С, СЕ), військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

Радіо-телефоніст

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Хімік, військовослужбовець

від 20900 до 120900 грн

Самбір

Головний сержант, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

--- ---