ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Майбутні фахівці з МПЗ вчаться за програмою, близькою до вишколу піхотинців!

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Жовтня 2021, 18:47

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки проходить  польовий вихід курсантів Інституту  морально-психологічного забезпечення Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Як розповів начальник Інституту МПЗ полковник Олександр Ролюк,  до практичних занять на полігоні залучено близько 300 курсантів, зокрема другого курсу.

— Юнаки та дівчата проходять практичні заняття з вогневої, інженерної, фізичної, психологічної підготовки, водіння бойових машин тощо. Фактично програма підготовки фахівців з морально-психологічного забезпечення дуже близька до програми підготовки майбутніх офіцерів-піхотинців. Адже наші курсанти, а в майбутньому офіцери, повинні бути готові в разі потреби гідно замінити загальновійськових командирів під час бою. Тож сьогодні другокурсники повною мірою опановують бойову машину піхоти: вчаться водити та влучно стріляти з цієї броньованої машини, — зазначив полковник Олександр Ролюк.

Власне цього дня перший раз у житті курсанти-другокурсники Інституту МПЗ водили БМП-1 і виконували практичні вправи стрільб з БМП-2.

— Сьогодні в нас відбулось заняття з водіння бойових машин. Це наш перший практичний досвід. Цьому передувала теорія, дуже багато занять на тренажерах. І тільки після вивчення заходів безпеки, складання різних нормативів нас допустили до водіння БМП-1. Я перед цим навіть легкову машину не водив, а тут бойова броньована машина. Враження просто нереальні, адреналін зашкалює, — поділився враженнями курсант Юрій Папкін.

Якщо на танкодромі курсанти практикували водіння бойових машин піхоти, то на директрисі — виконували навчальні стрільби.

Як розповів керівник стрільби на ділянці старший викладач кафедри вогневої підготовки підполковник Іван Гермак, другокурсники виконували підготовчу вправу стрільб — з місця по цілях, що з’являються та рухаються з озброєння БМП-2. Насамперед офіцер виділив високу мотивацію курсантів і бажання якнайкраще виконати вправу. Тому дехто з курсантів показав відмінні результати.

— Стрільбу ускладнював туман. Але я добре зосередився і влучив у всі цілі. Стріляти з озброєння БМП — це крутяк, дуже класно. З нетерпінням я і мої товариші очікуватимемо на наступні такі заняття з вогневої підготовки, — розповів молодший сержант Валентин Кучер.

Емоційно ділилися враженнями і дівчата, які беруть участь у польовому вишколі.

— Сьогодні я вперше водила БМП-1. Дуже цікаво, емоції переповнюють, хочу ще! Хоч я навчаюся на МПЗ, але перші два роки у нас спільна програма з піхотинцями. І я вважаю, що ми нічим не гірші за них, і нам, як майбутнім командирам, дуже важливо мати навички як з водіння БМП, так і зі стрільби з цієї машини. Буду й надалі сумлінно вивчати військову науку! — говорить курсантка Марта Боднар.

Польовий вихід курсантів триватиме до суботи. Тож і День захисників і захисниць України вони святкуватимуть майже по-бойовому — в полях!

Фото пресслужба НАСВ

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram