ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Хто і як з військових може отримати кошти на купівлю квартири

Новини Публікації Соціальний захист
Прочитаєте за: 7 хв. 5 Жовтня 2021, 10:07

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» визначено порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. У цій Постанові також прописано порядок виплати такої грошової компенсації визначеним категоріям осіб. Тобто сім’ї військовослужбовців, які свого часу вийшли з тимчасово окупованого Криму на материкову Україну, а також ті, хто переїхав з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та є учасниками бойових дій (УБД), мають реальний шанс отримати кошти від держави на придбання квартири.

15 вересня на черговому засіданні Кабінет Міністрів України затвердив проєкт державного бюджету на 2022 рік, в якому закладено 5,5 млрд грн на забезпечення житлом ветеранів війни, сімей загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Розмір передбачених коштів забезпечить 100 % виконання державних зобов’язань перед 4 тисячами українських воїнів, які захищали Україну та залишились без житла внаслідок збройної російської агресії, які отримали позитивні рішення на виплату грошової компенсації станом на квітень поточного року, що дозволить упродовж 2022 року забезпечити їх житлом.

Про механізм, поетапність дій отримання коштів та придбання квартири розповів на власному досвіді  військовий з Чернігова Сергій Шапоренко.

Перший етап — це збір необхідного пакета документів, необхідних, аби стати на квартирну міську чергу. Внутрішньо переміщені особи беруться на чергу за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Вам потрібно звернутися до ЦНАПу (Центр надання адміністративних послуг) й надати перелік документів.

Які документи вам треба зібрати? Написати заяву на постановку на квартирну чергу. До заяви додати:

– акт обстеження житлових умов;

– копії паспортів усіх повнолітніх членів сім’ї, які зараховуються на квартирний облік (завірені в установленому законом порядку);

– копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера заявника та всіх членів сім’ї, включаючи неповнолітніх дітей, які перебувають разом із ним на квартирному обліку (завірені в установленому законом порядку);

– копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей (завірені в установленому законом порядку);

– копії свідоцтва про одруження або / та розірвання шлюбу (завірені в установленому законом порядку);

– довідка з місця роботи про займану посаду (навчання, Пенсійного фонду України), із зазначенням терміну роботи на посаді ( навчання, отримання пенсії) та інформацією про те, чи перебувають члени сім’ї на квартирному обліку.

– посвідчення учасника бойових дій.

– довідка з місця проживання про склад сім’ї та реєстрацію;

– інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно.

Після цього, захисник України, якщо він зареєстрований та перебуває разом з родиною не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах міста або області звертається до органу соціального захисту населення та подає пакет документів для отримання грошової компенсації. Пише заяву. До заяви додається також згода (викладена письмово у довільній формі) членів сім’ї внутрішньо переміщеної особи, на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок. Крім копій паспортів, ідентифікаційних номерів, посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни III групи, свідоцтв про народження дітей, свідоцтва про шлюб, заявник надає документи про взяття на квартирний облік, довідку внутрішньо переміщеної особи на себе та членів родини та довідку про безпосередню участь особи в АТО/ООС.

Другий етап. Грошова компенсація виплачується у повному обсязі, в порядку черговості відповідно до дати взяття на квартирний облік. Коли отримаєте свій порядковий номер, дізнаєтесь, скільки людей у черзі перед вами. Мені довелось очікувати належних коштів два з половиною роки.

Перед надходженням коштів на рахунок головний спеціаліст Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) повідомив мені про необхідність відкриття рахунку в державному банку України. Я обрав Ощадбанк. Цей рахунок я повідомляю лише в УПСЗН.

Чесно кажучи, в той момент ще сам мало вірив, що власне житло незабаром може бути реальністю. До речі, в гарнізонній черзі на отримання житла я був приблизно 1310-й. З огляду на обсяги фінансування будівництва чи придбання квартир для сімей військовослужбовців, я розумів, що стати новоселом — дуже далека перспектива.

Третій етап. Надходження коштів.

На мій рахунок прийшли кошти на купівлю квартири. У моєму випадку сума була розрахована на трьох членів сімї, це близько півтора мільйона гривень (я, дружина + дитина. До речі, це сума з врахуванням індексації за період очікування). На вибір та купівлю житла дається 1 рік, причому ви самі обираєте — купувати квартиру на первинному чи вторинному ринку житла. Місто, область та регіон — також обираєте самі.

Наголошую, ви маєте право обрати будь-яке місто, а не там, де проходитимете службу. Я обрав місто Чернігів і оформив угоду протягом місяця. Я поспішав. Далася взнаки давня мрія про власне житло, бажання якомога швидше з’їхати з орендованого житла, яке довелось роками винаймати.

Але саме на цьому етапі потрібно максимум вашої концентрації уваги та зусиль!! Що маю на увазі?

Потрібно знайти нотаріуса, який має досвід оформлення подібних угод. Нотаріус теж надасть вам перелік документів, необхідних йому для здійснення самої угоди: загалом стандартний список + довідка з опікунської ради та рішення від УПСЗН, що підтверджує виділення коштів із зазначеною точно вказаною сумою.

Особливу увагу потрібно приділити оформленню довідки з опікунської ради. Ця довідка має точне формулювання (нотаріус зазначає, яке саме) і може бути видана лише після чергового засідання відповідної комісії, тобто тут може бути очікування кілька тижнів. Особисто я її переробляв двічі (під час написання заяви на її отримання потрібна присутність та підписи всіх членів сім’ї, які були у розрахунку на виділену суму, + потрібні особисто потенційні продавці квартири!!!).

Ще один важливий момент — кошти у вас на рахунку у гривнях, а майже всі продавці квартир, якщо це вторинний ринок, хочуть у доларах.

Тож коли буде готовий пакет документів для нотаріуса, за день до укладання угоди потрібно у відділенні банку замовити необхідну вам суму коштів (яку зазначатимете в договорі купівлі-продажу) — спочатку у гривнях і паралельно такої ж суми в доларах. Далі обов’язково потрібно повідомити банк, що під час купівлі квартири (відразу після переказу коштів з одного рахунку на інший) буде здійснено конвертування валюти згідно з поточним курсом, для того вона повинна бути в наявності саме у двох валютах.

І ще один дуже важливий нюанс — у процесі підготовки документів потенційним продавцям необхідно теж відкрити власний рахунок у тому ж банку.

Завершальний — четвертий етап. День самої угоди.

Коли моя сім’я та продавці представляємо нотаріусу всі необхідні документи, він пересилає їх в електронному варіанті юристу УПСЗН на остаточну перевірку та підпис. Після цього ми повинні були забрати їх особисто вже з мокрими печатками (електронний варіант не проходить!). Затим нотаріус ще раз перевіряє вже завірені юристом від УПСЗН документи. І лише після цього відбувається розблокування рахунка й банку дається дозвіл на переказ коштів з нашої картки на картку продавця (у гривнях). А далі здійснюємо конвертування у потрібну їм валюту. Потім продавці представляють нотаріусу чеки про отримання всієї суми. І лише після цього він реєструє угоду купівлі-продажу та передає нам на руки всі необхідні документи на квартиру.

Так, ми пройшли тривалий і непростий шлях, але ж ми йшли до давньої мрії — отримати ключі від власної квартири.

Бажаю побратимам також отримати ключі від власних квартир.

Наталія ЮЗВЯК для АрміяІнформ

Читайте нас в Telegram
Сьогодні дефіциту електроенергії в Україні не прогнозується

Сьогодні дефіциту електроенергії в Україні не прогнозується

На поточну добу залучення аварійної допомоги з-за кордону не планується, обмежень для побутових та промислових споживачів (крім Харківщини та Кривого Рогу) не буде.

Міноборони України виграло в Верховному Суді у постачальника

Міноборони України виграло в Верховному Суді у постачальника

Верховний Суд підтвердив безпідставність та необґрунтованість позовних вимог комерційного товариства до Міноборони України про внесення змін до державного контракту в частині продовження строку поставки малого броньованого артилерійського катеру вартістю 209 млн грн.  

За добу внаслідок російських обстрілів 2 дітей загинуло і 2 поранено

За добу внаслідок російських обстрілів 2 дітей загинуло і 2 поранено

Всього внаслідок збройної агресії рф в Україні загинули 545 дітей.

Окупанти вдарили по терміналах у порті Південний

Окупанти вдарили по терміналах у порті Південний

Ракетний удар, який нанесено вчора по Одещині зруйнував місткості з агропродукцією, яка мала йти на експорт до країн Азії та Африки.

За минулу добу росіяни обстріляли 10 областей України

За минулу добу росіяни обстріляли 10 областей України

Усього були атаковані 97 населених пунктів та 83 об'єкти інфраструктури.

Культурний десант: Миколай Сєрга розповів АрміяInform про творчість, що зцілює поранені душі

Культурний десант: Миколай Сєрга розповів АрміяInform про творчість, що зцілює поранені душі

Від самого початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну українців охопила хвиля як новітніх розробок та технологій на фронті, так і колосального прориву в культурі.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Радіотелефоніст (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)

від 23000 до 123000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Командир катера(військовослужбовець)

від 30000 до 60000 грн

Одеса, Одеська область

Гранатометник

від 20000 до 125000 грн

Богодухів

209 батальйон Сил ТрО

Водій-інспектор прикордонної служби

від 21000 до 24000 грн

Чоп

Державна прикордонна служба України

Водій-електрик, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Оператор дрону-камікадзе

від 40000 до 120000 грн

Павлоград

Військова частина А4759