ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Ми єдине в Україні підприємство, яке володіє повним циклом створення стволів до автоматичних гармат»

Прочитаєте за: 4 хв. 23 Жовтня 2021, 14:56

Конструкторське бюро «Артилерійське озброєння» українське державне підприємство оборонно-промислового комплексу (входить до складу ДК «Укроборонпром»), яке здійснює конструкторські та технологічні роботи, спрямовані на створення сучасних зразків артилерійського і стрілецького озброєння та набоїв. Про новітні розробки та перспективи розвитку кореспондент АрміяInform цікавився в генерального директора підприємства Олексія Сидоренка.

Олексій Сидоренко

Яку саме продукцію виготовляє ваше підприємство для потреб війська?

— На цей час ДП «Конструкторське бюро «Артилерійське  озброєння» є співвиконавцем державного оборонного замовлення щодо постачання озброєння та запасних частин до бойових модулів бронетанкового озброєння. Підприємство поставляє стволи КБА.113 до 30-мм автоматичних гармат ЗТМ-2, стволи КБА-2-01 до 30-мм автоматичних гармат ЗТМ-1, а також 30-мм автоматичні гранатомети КБА.117 для озброєння бойових модулів бронетранспортерів БТР-3, БТР-4Е та БМП-2 і модернізованого варіанту БМП-1.

Всі розробки нової продукції здійснюються виключно за власні обігові кошти підприємства. Конструкторське бюро «Артилерійське озброєння» — єдине в Україні підприємство, яке володіє повним циклом виготовлення стволів до автоматичних гармат. Водночас постачання і ремонт озброєння для Збройних Сил України, а також розробка нових зразків потребують підтримки з боку держави та довгострокового планування.

З оборонним відомством ми співпрацюємо в цьому напрямку дуже продуктивно. Обсяг державного оборонного замовлення, якщо порівнювати з 2020 роком, збільшився цьогоріч удвічі. Але ми готові на більше, адже виробничі потужності нашого підприємства дозволяють легко подвоїти випуск серійної продукції.

Які ще спільні проєкти цього року ви плануєте реалізувати з Міністерством оборони України?

— Спільно з ДП «Житомирський бронетанковий завод» наразі тривають роботи щодо модернізації озброєння БМП-1 бойовим модулем «Спис». Адже вперше бойовий модуль був розроблений саме в нас. Як прототип він отримав назву «Шквал», потім створювались інші подібні зразки.

КБ «Артилерійське озброєння» готове вдвічі наростити виробництво з постачання 82-мм мінометів КБА48М1-02 та 30-мм автоматичних гранатометів КБА.117-02 (піхотний варіант) для потреб війська.

Також ми готові до виконання ДКР (дослідно-конструкторських робіт) щодо розробки 40-мм автоматичного гранатомета та 30-мм автоматичної гармати під боєприпаси НАТО, що дасть змогу забезпечити потребу ЗСУ та постачати вказану продукцію на експорт.

І ще ми вдвічі здатні наростити виробництво та постачання 82-мм мінометів КБА48М1-02 та 30-мм автоматичних гранатометів КБА.117-02 (піхотний варіант) для потреб війська. 

З 2014 року «Артилерійське озброєння» поставило до лав Збройних Сил та інших військових формувань понад 600 одиниць своєї продукції.

Яку кількість своїх виробів поставлено до ЗСУ та інших силових структур?

— З 2014 року ми до Збройних Сил та інших військових формувань поставили понад 600 одиниць своєї продукції. Більше, на жаль, сказати не можу, дані засекречено. 

Як оцінили якість ваших виробів у військах? 

— Продукція, яку ми поставили, не відлежувалась на складах, її використовували та використовують у районі ООС. Ми не отримали жодної рекламації.

З якими підприємствами працюєте в кооперації?

— З цілою низкою підприємств оборонно-промислового комплексу України. Серед них: ДП «Завод імені В. О. Малишева», ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова», ДП «Житомирський бронетанковий завод», ДП «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки», ДП «Київський бронетанковий завод».

У співпраці з ДП «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки» розглядають можливість виготовлення автоматів 2А14 (М) до ЗУ-23-2. Крім того, підприємство поставляє комплектовання, виготовлене з титану до літаків для ДП «Антонов».

У співпраці з ДП «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки» розглядають можливість виготовлення автоматів 2А14 (М) до ЗУ-23-2. Крім того, підприємство поставляє комплектовання, виготовлене з титану, до літаків для ДП «Антонов». 

Яка продукція підприємства користується попитом на міжнародному ринку озброєнь?

— Стволи до автоматичних гармат. Є низка країн, які зацікавлені у придбанні цих виробів. На гарматні стволи завжди є попит, адже ця деталь гармати зношується насамперед, тому постійно потребує заміни. У 2021 році обсяги експорту нашої продукції  на зовнішній ринок збільшено, серед замовників є і країни-члени НАТО, зокрема Туреччина.

Можете щось розказати про цикл, технологію виробництва гарматних стволів?

— Вони складні. Все починається з плавки спеціального металу для виготовлення стволів. До стандартних сумішей додають близько восьми спеціальних добавок. Після того, як сталь «зварили», її розливають у спеціальні форми. Готові заготовки надходять у лабораторію, де перевіряється якість сталі, спеціалісти здійснюють фізичний, хімічний, спектральний аналіз.

Після лабораторії металеві заготовки проходять перший цикл — хонінгування (чистове шліфування). Потім у роботу «вступають» спеціальні станки, які висвердлюють отвори, далі знову шліфуються внутрішні поверхні. У такий спосіб здійснюється підготовка до нарізання полів нарізів.

До цього циклу входить термічна обробка з гартування та відпуску цього металу на кожному технічному етапі. Після завершення цих робіт до роботи долучаться унікальна установка нарізання полів нарізів електрохімічним способом. Наступним етапом є формування зовнішніх контурів ствола, внутрішнє нанесення хрому на поля нарізів та фарбування.

А як щодо укладених контрактів?

— Наше підприємство не укладає прямих контрактів. Виконанням таких завдань займаються відповідні підприємства ДК «Укроборонпром».

10

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,