ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як проходять збори на флоті резервісти-корабели

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Вересня 2021, 15:52

На базі Навчального центру Військово-Морських Сил Збройних Сил України тривають збори з оперативним резервом першої черги українського флоту. Їхньою особливістю є те, що цього року підготовка проводиться суто за морськими спеціальностями, а частини, до яких будуть приписані резервісти по завершенню, це кораблі ВМС України.

— Половина зборів вже позаду, тому під час наступних двох тижнів тренування резервістів буде зосереджено на практичному відпрацюванні навчальних завдань, — зазначив капітан 2 рангу Олексій Ярмоленко. — Морська практика, штурманська підготовка, тактична медицина, заняття з боротьби за живучість – по завершенню з усіх цих та інших дисциплін буде прийнято заліки.

Під час тренувань з управління шлюпкою в умовах плавання в річці на веслах та під вітрилом резервісти на практиці закріплюють теоретичні знання по навігації та базові знання з основ військово-морської справи. Набувають досвіду з управління маломірним судном і виконують завдання первинної штурманської підготовки.

А в навігаційних класах, обладнаних тренажерними комплексами, резервісти відпрацьовують навички несення вахти сигнальниками, кермовими, радіометристами та операторами РЛС.

На курсі з тактичної медицини відпрацьовується надання медичної допомоги під час задимлення та отруєння чадними речовинами, отримання опіків, ураження струмом. Тобто дії військовослужбовця під час позаштатної ситуації, яка може виникнути саме на кораблях.

—  П’ять років тому я проходив службу за контрактом в цьому навчальному центрі, через те можу відмітити ті позитивні зміни, які відбулись, особливо у системі харчування. Сучасні класи та тренажери, унікальний полігон – все це дозволяє ефективно опановувати свою спеціальність, — поділився враженнями резервіст Володимир.

Під час ліквідації наслідків пошкоджень на полігоні боротьби за живучість резервісти складають нормативи з установки розсувного упору та стрічкового бугеля. У будь-який момент завдання ускладнюють різними ввідними, а саме – збільшують тиск води або відкривають ще одну пробоїну.

— Сучасний комплекс полігону імітує випадки, які можуть трапитись під час аварійних пошкоджень на кораблі. Встановлення тепловізійних камер відеоспостереження дає змогу керівнику занять контролювати дії особового складу в задимленому приміщенні та в умовах повної темряви, —  розповів сержант-інструктор полігону мічман Олександр Криничний.

Фото і відео автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook