ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Viking-2022: планування навчання обговорено з делегацією Збройних сил Королівства Швеція

Прочитаєте за: 3 хв. 15 Вересня 2021, 14:43

Під час підготовки до багатонаціонального командно-штабного навчання Viking-2022  відбувся візит до Національного університету оборони України імені Івана Черняховського делегації Збройних сил Королівства Швеція на чолі з керівником навчання Brigadier General Michael Nilsson.

Про це інформує пресслужба військового вишу.

Від України участь у переговорах взяли заступник начальника університету з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан, представники центру імітаційного моделювання, навчально-наукового-центру підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів університету, а також представники Командування об’єднаних сил Збройних Сил України.

Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Міжнародної неурядової організації Центр захисту цивільних в умовах, які також долучились до переговорів, висловили свої бачення та побажання щодо участі їхніх організацій у навчанні Viking-2022.

Під час зустрічі обговорені та уточнені питання залучення особового складу і використання можливостей та засобів центру імітаційного моделювання і навчально-наукового-центру підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів університету для участі у багатонаціональному навчанні Viking-2022, питання створення та розгортання відповідних багатонаціональних органів військового управління (штабів), а також питання встановлення технічної сумісності з відповідними технічними засобами інших держав учасниць, які братимуть участь у зазначеному навчанні. Додатково було обговорено питання можливості розроблення дистанційних курсів як для забезпечення підготовки та проведення навчань, так і для узагальнення та розповсюдження досвіду їх проведення.

Керівник навчання Brigadier General Michael Nilsson та інші члени шведської делегації відмітили значний досвід і потенціал Національного університету оборони України імені Івана Черняховського у проведенні міжнародних та багатонаціональних навчань і висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю, як в рамках підготовки до навчання Viking-2022, так й для підвищення спроможностей Збройних Сил обох країн.

Навчання Viking-2022 (28 березня – 07 квітня 2022 року) – це багатонаціональні розподілені комп’ютерні командно-штабні навчання (Multinational Computer Assisted Command Post Exercise), які організовуються і проводяться Швецією та Сполученими Штатами Америки з метою підтримання взаємодії та розвитку спроможностей держав і організацій щодо участі у реагуванні на кризи, миротворчих операціях та багатонаціональних місіях. Серія таких навчань триває з 1999 року у рамках Меморандуму щодо розвитку мережі моделювання програми “Партнерство заради миру”. До участі у навчанні залучаються військові, цивільні, поліцейські та гуманітарні елементи з запрошених держав, представники міжнародних та регіональних організацій, державних установ і неурядових організацій, що сприяє покращенню співпраці, координації та взаємодії серед країн-учасниць і посиленню реагування на реальні світові кризи шляхом ефективного використання можливостей комп’ютерного моделювання (Modelling&Simulation) та дистанційного навчання (ADL).

Стежте за нами в Instagram