ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Харкові майбутніх офіцерів медслужби запасу навчають за стандартами НАТО

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Вересня 2021, 16:43

Перші заняття з першокурсниками кафедри медицини катастроф та військової медицини Харківського національного медичного університету розпочалися із вивченням порядку роботи бойового медика підрозділу за стандартами НАТО. Зокрема, хлопці та дівчата вивчили алгоритм дій медиків на полі бою, ознайомилися із вмістом індивідуальної аптечки IFAK (Individual First Aid Kit), а також рюкзака бойового медика взводу.

Практичні заняття відбувалися в рамках вивчення курсу тактичної медицини під керівництвом викладача військової кафедри полковника запасу Миколи Троценка.

– Акцент під час занять ми ставили на вивчення особливостей роботи наших партнерів із країн-членів НАТО,  – пояснює викладач. – Індивідуальна аптечка та рюкзак уже є на «озброєнні» Збройних Сил України і укомплектовані за всіма нормами Північноатлантичного альянсу. Тож ми ретельно розглянули такі питання, як екіпірування бойового медика, порядок евакуації із червоної зони, надання першої домедичної допомоги пораненим тощо.

До речі, офіцеру запасу допомагав студент другого медичного факультету ХНМУ Арсеній Сластін, який ще до навчання на військовій кафедрі активно співпрацював із армійськими волонтерами та поглиблено вивчав діяльність медиків у погонах.

– На цих заняттях ми поки теоретично вивчили, як зупиняти сильну кровотечу, надавати домедичну допомогу особам із бойовими травмами та порядок користування всіма медикаментами, що є в аптечці чи рюкзаку. Наші дії супроводжувалися поясненнями та уточненнями Миколи Троценка, який здобув безцінний досвід ще під час служби в Афганістані. У майбутньому я планую стати військовим лікарем. Тому мені було все цікаво на цьому занятті, – зауважив слухач військової кафедри Арсеній Сластін.

За словами керівництва кафедри, наступного разу в рамках вивчення курсу тактичної медицини хлопці та дівчата в польових умовах відпрацюють завдання із евакуації поранених, накладання джгута чи спеціальної шини за різних обставин тощо.

Читайте також: 125 майбутніх офіцерів запасу медичної служби проходять вишкіл на Вінниччині

Фото Миколи Троценка

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram