ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Продовжуємо спростування неправдивих закидів у бік Міноборони, які останнім часом було поширено в деяких медіа

Прочитаєте за: 3 хв. 15 Вересня 2021, 14:25
СПРОСТОВАНО

Російські вкиди про численні захворювання на COVID-19 та неcтачу боєприпасів

Перша група навмисної і, як показує досвід, проплаченої дезінформації надійшла ззовні та стосується прийдешніх стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля – 2021», які планово відбудуться в останній декаді вересня. 

Через соціальні мережі, зокрема, Фейсбук, Телеграм-канали та за допомогою деяких українських ЗМІ, які підхопили російські ворожі наративи, розповсюджено інформацію про нібито «різке і масове захворювання учасників навчань зі складу ЗС України на COVID-19». Також згадується начебто «нестача боєприпасів». Мовляв, все це разом загрожує зривом навчань. 

Ця інформація є неправдивою. Що більше, Міноборони вважає подібну риторику банальним і, до речі, досить очікуваним стартом чергової пропагандистської кампанії російської пропагандистської машини проти Збройних Сил України. Якщо перевірити інформаційні вкиди про згадані вище, нібито масові захворювання військових та нестачу боєприпасів, то це не відповідає дійсності. Адже військовослужбовці, які братимуть участь у навчаннях, готові до виконання завдань та забезпечені для цього всім необхідним. 

«Об’єднані зусилля – 2021» відбуватимуться за участю всіх видів та родів військ Збройних Сил України, а також підрозділів наших іноземних партнерів. Передбачається, що в навчаннях візьмуть участь іноземні представники з 15 країн-членів НАТО та країн-партнерів. Це свідчить про потужну підтримку України з боку її міжнародних союзників.

Логічно, що це дратує РФ. Власне тому агресори системно використовують увесь інструментарій та доступні медіамайданчики для послідовного інформаційного впливу на українське суспільство.

Міноборони України закликає читачів до інформаційної «гігієни», яка базується на вживанні виключно перевіреної та правдивої інформації

Пропагандистський прийом «тотальна корупція»

Ще один поширений у медіа фейк мав гучний заголовок: «Тимошенко и Таран вместе «распилят» 600 миллионов на Винницкий аеропорт». 

Автори «сенсації», по суті, «за вуха» притягують Міноборони у замовники ремонту вінницької злітно-посадкової смуги, обґрунтовуючи це тим, що (мовою оригіналу) «взлетно-посадочную полосу аэропорта «Винница» используют не только гражданские самолеты, но и бригада военно-транспортной авиации». 

Далі маніпулятори малюють досить складний «алгоритм» начебто отримання зиску від реалізації цього проєкту ні ким інакше, як заступником Глави Офісу Президента Тимошенком та Міністром оборони Тараном. 

Деталі «афери» стають банальним «пшиком» після того, як закид прокоментували у Повітряних Силах ЗС України. Зокрема, там повідомили, що штучна злітна-посадкова смуга знаходиться у комунальній власності та обліковується на балансі комунального підприємства «Аеропорт Вінниця». Тому стороною договорів на відпрацювання проєктно-кошторисної документації та виконання будівельно-монтажних робіт є вище згадане підприємство. Кошти для оплати за виконані роботи з реконструкції аеродрому будуть надходити від Мінінфраструктури на рахунок КП «Аеропорт Вінниця». Фінансові ресурси на виконання зазначених заходів Міністерство оборони не отримувало і не мало отримувати.

Відтак, тут і говорити нема про що – чистий фейк. 

Фейк знову підвели факти

І на завершення – про корупційну ціну в 50 гривень за кілограм картоплі. Саме стільки, як вважають на сайті «Знай.юа», за 1кг картоплі сплатив медичний центр для військових в Одеській області.

По-перше, у військовій частині офіційно спростували цю інформацію, повідомивши, що угоду на поставку із вказаним у публікації постачальником укладено не було. 

По-друге. Зверніть увагу: адреса санаторного відділення ВМКЦ ПР – вул. Лазурна, 48. Тоді, як у матеріалі «Знай.юа» наведена зовсім інша адреса – не підрозділу Міноборони, а іншого відомства. Що також доводить безпідставність звинувачень у завищених сплатах за поставку картоплі. 

Завершуючи огляд поточних фейків, Міноборони України закликає читачів до інформаційної «гігієни», яка базується на вживанні виключно перевіреної та правдивої інформації.

Стежте за нами в Instagram