ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На «Репід Трайдент – 2021» два українські підрозділи оцінюватимуть за стандартами НАТО

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Вересня 2021, 19:33

Про це на круглому столі у пресцентрі АрміяInform розповів начальник управління двостороннього військового співробітництва Головного управління військового співробітництва та верифікації ЗСУ полковник Андрій Павелко.

За його словами, одним з основних механізмів партнерства, що сприяють підвищенню рівня взаємосумісності, є Програма перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей НАТО. Головне її завдання – практичне оцінювання рівня готовності підрозділів збройних сил країн-партнерів до спільної участі з військовими формуваннями НАТО в операціях Альянсу.

– Наразі від ЗС України до Програми перевірки та зворотного зв’язку залучаються 17 підрозділів: два літаки Іл-76МД, санітарний літак Ан-26 «Віта», інженерно-саперна рота, аеромобільна рота, рота РХБ захисту, фрегат «Гетьман Сагайдачний», тактичні група спеціального призначення та взвод військової поліції, – зазначив полковник Андрій Павелко.

Він зауважив, що нині здійснюється підготовка фахівців, які здатні проводити оцінювання підрозділів власних Збройних Сил та брати участь в оцінках підрозділів збройних сил інших держав. Зокрема, упродовж 2020 року для ЗС України підготовлено 47 оцінювачів.

Проводяться оцінки сил та засобів, як правило, під час заходів підготовки військ (сил), зокрема багатонаціональних військових навчань.

Процес Програми перевірки та зворотного зв’язку є багатоступеневим та включає національні самооцінки 1-го та 2-го рівнів та оцінки НАТО 1-го та 2-го рівнів. Тому лише після успішного проходження відповідним підрозділом оцінки НАТО 2-го рівня він може вважатись протягом трьох наступних років готовим до спільної участі в багатонаціональних операціях.

– Робота у рамках цього механізму Альянсу надає Збройним Силам України можливість сформувати перелік сил та засобів (так званий Спільний фонд оперативних сил та можливостей. – Авт.), які сертифіковані за стандартами НАТО та готові до виконання завдань спільно з військовими формуваннями Альянсу. За роки участі ЗС України у Концепції оперативних можливостей значна кількість наших підрозділів пройшла повний цикл оцінювання – включно з оцінкою НАТО 2-го рівня. Серед них – аеромобільний батальйон, рота РХБ захисту, літаки Іл-76МД тощо. У 2019 році вперше серед підрозділів країн-партнерів таке оцінювання пройшла оперативно-тактична група ССО ЗС України, – додав офіцер.

Під час багатонаціональних навчань «Репід Трайдент – 2021» планується провести 2 оцінки НАТО 2-го рівня – роти РХБ захисту та тактичної групи ССО ЗС України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram