ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Модернізовану РСЗВ БМ-21У «Град» («Верба») взято на озброєння українського війська

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Вересня 2021, 18:27

Модернізована реактивна система залпового вогню БМ-21У «Град» (ДКР «Верба/1») розробки Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О. Морозова (ХКБМ), що входить до складу Укроборонпрому, взята на озброєння Збройних Сил України. Про це повідомляє сайт Укроборонпрому.

Цифрові системи «Верби» дозволяють екіпажу керувати вогнем, вести прицілювання та навіть перезаряджання в автоматичному режимі. Боєкомплект цієї РСЗВ налічує 40 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км. Натомість на перезарядку повного пакета достатньо лише 5 хвилин.

Використання цифрових систем управління вогнем дозволило в рази зменшити час для відкриття вогню, а завдяки новій системі стабілізації платформи вдалось значно підвищити точність. Окрім того, на «Вербу» встановлені сучасні системи цифрового зв’язку для захищеної передачі інформації. У поєднанні з високопрохідним шасіКрАЗ це забезпечує високу бойову ефективність та мобільність «Верби» на полі бою.

«Верба» розроблена на базі бойової частини БМ-21 «Град», однак пускова установка отримала низку вдосконалень, зокрема, системи навігації, зв’язку, вирівнювання і стабілізації платформи.

«Ми втілили унікальні технічні рішення, які дозволили перевершити «Гради». Так, час на підготовку залпу вдалося скоротити в 5 разів завдяки мінімізації втручання людини в роботу бойової машини. Якщо боєкомплект «Граду» перезаряджали вручну декілька військовослужбовців (вага одного снаряда в середньому становить понад 60 кг), то «Верба» є повністю автоматизованою. Це значно підвищує ефективність виконання бойового завдання», — відзначив директор Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О. Морозова Яків Мормило.

9
2
Читайте нас в Telegram
Мітки: