ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Які податки і збори не треба сплачувати ветеранам війни

Публікації Соціальний захист
Прочитаєте за: 4 хв. 20 Вересня 2021, 14:45

Наразі законодавством визначений порядок щодо звільнення від сплати податків і зборів ветеранів війни. Що це за податки і збори та яка процедура звільнення від їх сплати, розбирався кореспондент АрміяInform.

Нюанси щодо сплати судового збору та земельного податку

Щодо численних податків, то воїнів звільняють від сплати судового збору під час розгляду справ у всіх судах, де розглядають справи, пов’язані з порушенням їхніх прав або наданням статусу учасника бойових дій за участь в АТО/ООС. Проте, на думку правників, тут є певна незрозумілість.

– Деякі суди вважають порушеними правами ветеранів війни лише ті, які визначені спеціальним законодавством, зокрема, це пільги щодо сплати комунальних послуг, безкоштовний проїзд, додаткова відпустка тощо. Водночас інші представники Феміди звільняють ветеранів від сплати судового збору щодо порушення усіх прав, передбачених законодавством, − зазначив експерт з військового права Олександр Порва.

Щорічно ветерани війни до 5 травня отримують одноразову грошову допомогу. Відповідно до вимог Податкового кодексу України, сума такої допомоги звільняється від оподаткування.

Водночас не треба сплачувати воїнам, які перебувають у районі проведення АТО/ООС і військовий збір, який становить 1,5% від суми грошового забезпечення. Проте така пільга надається лише під час перебування в районі проведення бойових дій на підставі підтверджуючих документів, зокрема, відповідних довідок, витягів із наказів тощо.

Також учасники бойових дій та особи, що до них прирівнюються, звільняються від сплати податку на земельні ділянки, з розрахунку отримання однієї земельної ділянки за кожним видом використання, тобто для будівництва житлового будинку, індивідуального дачного будівництва, садівництва, ведення особистого селянського господарства та будівництва індивідуальних гаражів.

Читайте також: «Борг у 30 тисяч гривень, або Як українським захисникам не потрапити на «податковий гачок»

– Тут є один нюанс. Для земельних ділянок, як правило під особисте селянське господарство, що ветерани здають на певних умовах в оренду, з суми отриманого прибутку сплачується обов’язково податок на доходи фізичних осіб, це 18% та військовий збір 1,5% від суми отриманого прибутку. І пільг щодо цієї сплати ветерани не мають. Водночас у разі сплати цих податків  земельний податок під час оренди такої земельної ділянки не сплачується, − зауважив вищезгаданий експерт.

Нещодавно був введений ще один податок – це податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Відповідно до вимог Податкового кодексу України, місцеві органи влади самостійно встановлюють пільги зі сплати такого податку. 

Як зазначають представники органів Державної податкової служби, рішення щодо надання пільг для ветеранів зі сплати цього податку ухвалюється міськими органами влади та об’єднаними територіальними громадами, тобто в одних регіонах вони можуть бути, а в інших ні.

Також на час проведення АТО/ООС положеннями Податкового кодексу встановлено звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України та постачання шоломів, бронежилетів та інших спецзасобів захисту, оптичних приладів для зброї, а також ліків і медикаментів, призначених для учасників АТО/ООС, чиє здоров’я було порушене.

Податкові пільги для підприємців, що призвані на військову службу

Для військовослужбовців, які до призову на військову службу були фізичними особами-підприємцями, в особливий період, на весь період їх військової служби передбачили також ряд пільг. Зокрема, це звільнення від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку.

Якщо такі підприємці мають найманих працівників і на термін своєї військової служби уповноважують іншу особу на виплату працівникам заробітної плати, то обов’язок з нарахування та утримання податку на доходи робітників протягом військової служби підприємця несе ця уповноважена особа. Надалі податок на доходи, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою з таких виплат, сплачується до бюджету вже під час демобілізації підприємця протягом 180 календарних днів без нарахування штрафних і фінансових санкцій. Аналогічна процедура передбачена і для сплати підприємцями єдиного внеску.

Підставою для такого звільнення є заява підприємця та копія військового квитка або копія іншого документа із зазначенням даних про призов на військову службу під час мобілізації або на особливий період, які подаються до органу ДФС підприємцем протягом 10 днів після демобілізації.

Серед довгоочікуваних для ветеранів законопроєктів, що, на жаль, не ухвалений наразі – це Проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо пільгового оподаткування операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів деякими категоріями осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»». 

Він передбачає часткове звільнення від оподаткування транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України один раз на п’ять років із обов’язковою умовою щодо особистої реєстрації транспортного засобу ветераном.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

У Силах оборони півдня України звернулись до всіх ЗМІ, коментаторів, експертів та блогерів та закликали не поширювати інформацію із посиланням на ворожі ресурси, не висувати версій, не робити припущень щодо роботи Сил оборони.

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати населений пункт Іванівське, йдуть жорсткі бої в межах міста.

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра.

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

Очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що рятувальники знайшли тіло ще однієї загиблої дитини з-під завалів в Одесі.

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

Кількість жертв нічної російської атаки по Одесі 2 березня збільшилась до 11 осіб.

Захищаємо світ

00
00
00