ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уряд виділить понад 15 млн грн громадянам, які постраждали під час антитерористичної операції

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Серпня 2021, 8:35

На черговому засіданні Кабінету Міністрів України ухвалили рішення щодо виділення Міністерству у справах ветеранів України 15,3 млн грн для надання одноразової грошової допомоги особам, постраждалим під час антитерористичної операції. 

Як інформує Урядовий портал, відповідний проєкт розробило та надало до розгляду КМУ Міністерство економіки України.

З цієї суми передбачено надати допомогу членам сімей 2 осіб, які загинули, та 21 особі, що отримала інвалідність під час участі в антитерористичній операції. Кошти будуть виділені з резервного фонду державного бюджету.

«Уряд продовжує вживати заходів щодо фінансової підтримки громадян, які постраждали під час антитерористичної операції, та членів їх сімей. З початку року на ці цілі вже спрямовано понад 88 млн гривень», зазначив заступник Міністра економіки України Михайло Лев.

Довідково. Виплата здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2016 № 336  згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги деяким категоріям осіб у разі їх загибелі або інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, зазнаного під час участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях.

Одноразову допомогу в разі встановлення інвалідності залежно від групи інвалідності виплачують у наступних розмірах: 

І група   400 прожиткових мінімумів, 

ІІ група   300, 

ІІІ  група 250. 

У разі загибелі (смерті) допомога становить 750 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року загибелі (смерті). Станом на 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2270 гривень.

4
1
Читайте нас в Telegram