ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна відреагувала на Контрмеморандум Росії до Міжнародного суду ООН

Прочитаєте за: 2 хв. 10 Серпня 2021, 14:14

Україна й надалі обстоюватиме свою позицію в рамках судового процесу в Міжнародному суді ООН щодо порушення Російською Федерацією двох міжнародних конвенцій.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті Міністерства закордонних справ України

«9 серпня 2021 року Російська Федерація подала до Міжнародного Суду ООН Контрмеморандум у справі, ініційованій Україною. У своєму Меморандумі, поданому 12 червня 2018 року, Україна стверджує, що Російська Федерація систематично порушує Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», – йдеться у документі.

Зазначається, що у листопаді 2019 року Міжнародний Суд ООН ухвалив рішення, яким відкинув усі попередні заперечення Росії щодо наявності в Суду юрисдикції, постановив розглядати претензії України по суті та, відповідно, наказав Росії надати пояснення по суті заявлених Україною вимог.

У дипломатичному відомстві зауважили, що Російська Федерація стала першою державою за всю історію існування Міжнародного Суду ООН, яка зобов’язана надати пояснення по суті заявлених претензій щодо порушень двох вищезгаданих конвенцій:

Щодо Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, Росія має відповісти за бездіяльність у проведенні розслідування та не перешкоджання в постачанні грошей та зброї незаконним збройним формуванням на сході України, які залучені у здійснення терористичних актів, а саме: збиття літака MH-17, обстріли цивільного населення у Волновасі, Краматорську, Маріуполі та Авдіївці; організацію низки вибухів під час масових мирних зібрань у Харкові та в інших містах.

А також щодо Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Росія має відповісти за проведення кампанії культурного знищення проти спільнот кримських татар та українців з моменту окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Окрім цього, Росія має надати відповідь, чому вона не виконувала тимчасові заходи, які були призначені Судом більше ніж чотири роки тому, зокрема вимогу про зняття перешкод діяльності Меджлісу на території півострова.

У МЗС не виникає сумнівів, що всі відповіді та  аргументи, заявлені Росією у її Контрмеморандумі, будуть визнані Судом не обґрунтованими.

«Україна й надалі буде детально опрацьовувати та відстоювати свою позицію в рамках судового процесу в Міжнародному Суді ООН. Надалі Судом буде визначено, чи є необхідність подачі додаткових письмових документів, і встановлено процесуальні строки для наступних кроків», – йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

Читайте нас в Telegram