ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У районі проведення ООС визначено найкращого військового водія вантажного автомобіля

Прочитаєте за: 3 хв. 30 Серпня 2021, 12:35

У конкурсі взяли участь три екіпажі вантажних автомобілів у складі водія та помічника, які представляли оперативно-тактичні угруповання «Схід», «Північ» та частини, які підпорядковуються безпосередньо Командуванню об’єднаних сил.

— Це фінальний етап конкурсу, — розповідає заступник голови конкурсної комісії полковник Андрій Хабаров. — Спершу водії змагалися у своїх бригадах, далі виборювали звання найкращого в оперативно-тактичних угрупованнях.

До фіналу пройшли водії окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського, окремої механізованої бригади імені короля Данила та окремої аеромобільної бригади. Для участі у завершальному етапі ці найкращі водії прибули на своїх вантажівках з одним помічником.

Конкурс мав дві номінації. В теоретичній — учасники демонстрували свої знання правил експлуатації та будови автомобіля і Правил дорожнього руху України.

У спеціальній номінації водії практично виконували нормативи вправ з водіння, експлуатації та обслуговування вантажного автомобіля. Вони мали встановити акумуляторні батареї на машину та виконати заміну колеса переднього мосту на запасне.

— Судді конкурсу оцінювали правильність дій і враховували час виконання завдання кожним екіпажем, — каже полковник Андрій Хабаров. — Насамкінець водії виконували спеціальну вправу з водіння. На маршруті руху були обладнані перешкоди й ділянки для маневрування. Водії мали подолати їх якомога швидше та без помилок.

Третє місце посів водій окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського сержант Євген Гудков, друге — водій окремої механізованої бригади імені короля Данила солдат Василь Пікуш. Перше місце і звання найкращого виборов водій окремої аеромобільної бригади солдат Олександр Зінюха.

— Мені 38 років. З 23 років я за кермом. Це моя улюблена робота. Маю всі необхідні документи для роботи на габаритному транспорті в галузі вантажних перевезень в країнах Євросоюзу. Багато років працював як водій за кордоном, — розповідає про себе Олександр. — Приблизно два роки тому я мав розмову з військовим комісаром свого району. Він розповів, що армія зацікавлена у професійних водіях. Трохи подумавши, я вирішив, що маю укласти контракт на три роки та зробити свій внесок у справу захисту рідної країни. Так став водієм в окремій аеромобільній бригаді. За кермом автопоїзда я побачив всю Європу. Нині, кермуючи військовим вантажним автомобілем, побачив всю Україну. Тренувався і навчався на різних полігонах, доставляв людей і вантажі в різні кутки нашої держави. Наразі виконую завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил. Україна дуже гарна, ми маємо її захистити і зберегти для наших дітей і внуків.

Заступник голови конкурсної комісії полковник Андрій Хабаров каже, що конкурси найкращих у своїй спеціальності в Об’єднаних силах проходять регулярно.

— Такі змагання мають сприяти зацікавленості фахівців у підвищенні свого професійного рівня та їхньому прагненню розвиватися та самовдосконалюватися, — каже він. — Конкурс був запеклим, однак пройшов у гарній товариській атмосфері. Водії обмінювалися досвідом і знаннями, багато спілкувалися.

Після завершення змагання водії повернулися у свої підрозділи. Вони та сотні їхніх колег разом з увіреною їм автотехнікою перебувають у постійній готовності за будь-яких умов вчасно доставити людей і вантажі до місця призначення.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: